تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۲

بازیگر نقش آنابل در تمام رخ

بازیگر نقش آنابل در تمام رخ

فیلم Annabelle Comes Home جدا از اتفاقات جلوی دوربین موجب رخ دادن وقایعی عجیب و ترسناک برای بازیگران و عوامل هم شده است که...

پخش آنلاین ویدئو

سومین عنوان از فیلم‌های آنابل یعنی A abelle Comes Home روز ۵ تیر ماه در سینماها به اکران درآمد و نمرات نسبتاً متوسطی را از سوی منتقدان دریافت کرد. جدا از بحث‌های فنی فیلم و جلوه‌ها و داستان‌های آن جلو دوربین، بازیگران و عوامل آنابل هم با اتفاقات عجیب و بعضاً وحشتناکی را تجربه کرده‌اند. از حرکت یک نیمکت پیانو و خونریزی‌های بینی سر صحنه گرفته تا رفتن برق در حال فیلم‌برداری، تنها بخشی از این وقایع غیرقابل‌توصیف است. البته، این اولین باری نیست که شاهد چنین وقایعی هستیم و پیش از این اتفاقات هولناکی برای عوامل و بازیگران فیلم‌های Co ju i g رخ داده بود. در ادامه این مقاله با ویجیاتو همره باشید.

مکینا گریس بازیگر دوازده ساله A abelle Comes Home که نقش دختر اد و لورن وارن (با بازی پارتریک ویلسون و ورا فارمیگا) محققان فراطبیعی را ایفا می‌کند، تجارب عجیبی داشته و قادر به وصف آن‌ها نیست. وی در مصاحبه با سایت TheW ap گفت:

چیزهای زیادی اتفاق افتاده اما با این موضوع شروع می‌کنم: یک روز صبح که از خواب بلند شدم، دیدم روی پیشانی‌ام یک زخم کوچک قرار دارد. تا حد زیادی به شکل یک مثلث شباهت داشت. خیلی ترسیدم. پیش از آن گری دوبرمن به من گفته بود تو که توسط بیگانگان تسخیر شده‌ای! سپس من شروع به تحقیق و بررسی کردم و کم‌کم داشت باورم می‌شد که توسط بیگانگان دچار تغییر و تحول شده‌ام.

نکته عجیب‌تر این است که طی همین صحبت‌ها یک خودرو از جلوی گریس و نویسنده The W ap رد می‌شود که نماد بیگانگان رویش نقش بسته است!

این زخم نسبت به بقیه چیزهایی که تجربه کردم هیچ است. وقتی همه بازیگران و عوامل برای اولین بار در صحنه حضور داشتند، برق‌ها رفت و همگی به‌شده ترسیده بودیم. می‌گفتیم: «آنابل تو اینجایی؟» سپس هنگامی که برق وصل شد، دیدم بینی‌ام به طرز وحشتناکی خونریزی دارد. این اتفاق بعضاً به خاطر حساسیت‌های فصلی برای من رخ می‌دهد اما هیچگاه آنقدر شدید و عجیب نیست. جالب‌تر اینکه وقتی خواستم به دنبال دستمال کاغذی بروم، ناگهان خونریزی متوقف شد.

برای ساخت فیلم‌هایی که از دنیای «احضار» (Co ju i g) هستند، همیشه یک کشیش پیش از آغاز کار سر صحنه می‌آید و با خواندن دعاهای مختلف نیروهای شیطانی را دور می‌‌کند. برای ساخت A abelle Comes Home هم یک کشیش روز ۷ نوامبر ۲۰۱۸ به آنجا آمد و صحنه را به اصطلاح تطهیر کرد.

او کشیش در یکی از اتاق‌ها حضور یافت و از طریق آی‌پد خود بخش‌هایی از انجیل را زمزمه کرد. سپس آبی مقدس به اطراف پاشید و تماشای آن خیلی جالب بود. بعد از آن من، مدیسون و کتی را تطهیر کرد.

با این حال اتفاقات ماورایی و فراطبیعی راهی پیدا کردند تا روی گریس و پاتریک ویلسون، و همچنین برخی روزنامه‌نگاران و اجسام مختلف اثر بگذارند. بر اساس گزارشاتی که از صحنه ثبت شده، یک شب نیمکتی مخصوص پیانو بارها تکان خورده در حالی که هیچ‌کس آن‌جا کار نمی‌کرده است. به علاوه، وقتی یک روزنامه‌نگار برای دیدن کردن از صحنه فیلم‌برداری به آنجا رفته بود، ساعت مچی‌اش به شکل عجیبی تکان می‌خورده و با سرعت غیرقابل‌کنترلی می‌چرخیده است. به گفته خود روزنامه‌نگار، هنگامی که روز بعد ساعت را دستش کرد، همه چیز عادی بود و زمان کاملاً درست نشان داده می‌شد.

گریس که نقش جودی وارنِ ۱۰ ساله را بازی می‌کند، تجارب هولناک دیگری هم داشته که می‌تواند برای هرکسی دیوانه‌وار باشد. رفتن برق به صورت مداوم و برگشتن آن به صورت خودکار، باز شدن درهایی که بسته بودند، هیکل تاریکی که در اتاق‌های لوکشین‌ها خوابیده بوده، بویی عجیب و نامطبوع که پس از ناپدید شدنش شرایط به حالت عادی بازگشته و… تنها بخشی از اتفاقاتی است که به عینه در حین تولید فیلم مشاهده شده.

گریس یک گردنبند صلیب و رنگارنگ هم داشته که آرم صلیب آن به طور ناگهانی از گردنبند جدا شده و بر زمین می‌افتد.

من این گردنبند را تمام روز به گردن آویخته بودم و هیچ اتفاق خاصی برایم نیوفتاد. ناگهان بدون هیچ مقدمه و چیز دیگری شکست و از جایش در آمد. این عجیب‌ترین تجربه من در طول فیلم‌برداری بود.

همچنین گزارشات دیگری هم وجود دارد که می‌گوید گریس با خود یک دوربین عکاسی آورده بود تا با دیگر بازیگران و عوامل عکس بیندازد. اما هرگاه عکسی می‌گرفت که در آن آنابل حضور داشت، تصویر نهایی کاملاً سیاه و تار بود. یا مثلاً زمانی که با پاتریک ویلسون عکس انداخت، تصویر گردنبند صلیب وی با خط سیاهی پوشانده شده بود. گریس در این باره توضیح داد:

من دوربینم را به آنجا بردم تا با همه عکس بگیرم. هربار عکسی از آنابل می‌گرفتم، تصویر به شکل تاریک و سیاه از دوربین خارج می‌شد. حتی تصمیم گرفتم غیر از دوربین خودم، یک دوربین دیگر را امتحان کنم که بازهم نتیجه نهایی، همان تصویر سیاه بود. اما تصاویر دیگر همه سالم و عادی بودند. در ابتدا فکر می‌کردم شاید به خاطر انعکاس محفظه شیشه‌ای آنابل است که عکس‌ها سیاه می‌شود. وقتی آن را از محفظه بیرون آوردم، نتیجه همان بود. سپس تصمیم گرفتیم به همراه ورا و پاتریک عکسی دسته جمعی بیندازیم. پاتریک یک گردنبند صلیب بزرگ به تن داشت و زمانی که عکس گرفته شد، صلیب با خطوطی سیاه محو شده بود.

در پروسه تست امنیت که پیش از شروع فیلم‌برداری اجرا می‌شود، یک جعبه شیشه‌ای درست در کنار گریس و مدیسون آیسمن سقوط کرد. یک بطری عجیب که به گریس هدیه داده شده بود، ناگهان شروع به داغ شدن کرد و دست او را سوزاند. اما شاید جنون‌آمیزترین تجربه گریس سر صحنه رویارویی آیسمن و دختر ۱۰ ساله با آنابل بود. این دو باید از یک راهرو و چند پله پایین می‌رفتند تا آنجا با آنابل روبه رو شوند.

من و مدیسون آیسمن بایستی از یک راهرو پایین می‌رفتیم و این موقع صدای سه بار در زدن را شنیدیم. اما دوربین در حال فیلم‌برداری بود پس ما به کار خود ادامه دادیم. وقتی برای بار چندم همان صحنه را اجرا کردیم، دیدیم که آن صدا هر بار تولید می‌شود. از مدیسون پرسیدم که آیا تو هم صدا را می‌شنوی؟ او گفت بله و این خیلی عجیب است. در فیلم اول Co ju i g سه ضربه نشانه سه چیز مقدس است: پدر، پسر و روح‌القدس. ما در را باز کردیم و دیدم که آنابل آنجا روی یک صندلی قرار دارد. فکر کردیم شاید بقیه عوامل دارند ما را دست می‌اندازند. در برداشتِ بعدی وقتی دوباره صدا را شنیدیم و در را باز کردیم، آنابل دیگر آنجا نبود.

پاتریک ویلسون و ورا فارمیگا که پیش از این در فیلم The Co ju i g به عنوان اد و لوری وارن ایفای نقش کرده بودند، در A abelle Comes Home نقش‌های پیشین خود را تکرار می‌کنند. گری دوبرمن که یکی از خالقان دنیای Co ju i g محسوب می‌شود هم اینبار کارگردانی فیلم را برعهده گرفته است.

«آنابل به خانه می‌آید» (A abelle Comes Home) سومین فیلم از سری آنابل است و در این عنوان اد و لوری وارن تصمیم می‌گیرند عروسک شیطانی را در یک اتاق در خانه‌شان قرار دهند تا جلوی آسیب به دیگران گرفته شود. اما یک‌ سال بعد، زمانی که دختر آن‌ها و دوستانش از عروسک دیدن می‌کنند، آنابل آزاد می‌شود…

گریس در پایان صحبت‌هایش  رااینگونه جمع‌بندی کرده است:

نمی‌دانم که به ارواح یا چیزهایی شبیه به آن‌ اعتقاد دارید یا نه، اما برای این اتفاقات نمی‌توانم عجیب و وحشتناک هیچ توضیحی پیدا کنم. واقعاً نمی‌شود چیزی گفت.

چهره حقیقی بازیگران فیلم‌های ترسناک را دیده اید؟ فیلم

در کلیپ زیر می‌توانید چهره‌ی واقعی و بدون گریم بازیگران فیلم های ترسناک را مشاهده کنید.

فیلم های ترسناک فیلم هایی‌ هستند که مخاطب‌های خاص‌ خودشان را دارند و دنبال‌ کنندگان این ژانر فیلم عمدتا به دنبال هیجان زیاد هستند. شاید برای طرفداران این نوع فیلم ها جالب باشد که بدانند شکل واقعی بازیگران چگونه است.

بونی آرونز - والک در فیلم احضار2

والک نام یک شیطان ترسناک در فیلم معروف کانجورینگ است که در زمان پخش این فبلم در سینما های آمریکا ، حس وحشت زیادی را برای مخاطب ها ایجاد‌ کرد. بازیگر این نقش بونی آرونز بود که به علت ظاهر و قد مناسبش برای این نقش ، باعث پررنگ کردن شخصیت والک در فیلم شد.

تیم کوری در فیلم ایت

این فیلم بر اساس رمان معروف استفان کینگ ساخته شده است که در آن شخصیت دلقک باعث ترس‌ و وحشت می‌شود. تیم‌کوری به خوبی توانست این نقش را بازی‌کند و به کمک گریم تاثیر نقش دلقک را پررنگ‌تر کند.

فردی گروگر در فیلم کابوس‌ در خیابان الم

فردی کروگر قاتل بی رحم سری فیلم های‌کابوس در خیابان الم است که با صورت سوخته و ترسناک و دستکش تیغ دار‌خود قربانیان خود را یکی پس از دیگری درعالم خواب می‌کشد. 

در ادامه ویدئوی کامل تصاویر اصلی بازیگران فیلم‌های ترسناک را مشاهده می‌کنید:

بازیگر نقش آنابل در تمام رخ