تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۸

حقوق اداره کار در سال 1402

حقوق اداره کار در سال 1402

حداقل حقوق وزارت کار و درصد افزایش حقوق اداره کار ۱۴۰2 | جدول حقوق کارمندان و کارگران در سال ۱۴۰2+جزئیات

دانلود کنید

حقوق اداره کار 1402 چقدر است؟ جدول حداقل حقوق وزارت کار 1402

تاریخ انتشار : ۸ اسفند ۱۴۰۱

زمان مطالعه: 5 دقیقه

دسته‌بندی‌ها : تازه های حسابداری

نویسنده: سپیدار سیستم

مخاطب گرامی اعداد ذکر شده بر طبق آخرین سخنان افراد حاضر در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1402 است و بدیهی است که اعداد حقوق و دستمزد 1402 هنوز به شکل قطعی اعلام نشده است. ما به محض اطلاع از آخرین اخبار، مقاله را به‌روزرسانی خواهیم کرد.

چیزی که هر ساله و در روزهای پایانی سال ذهن کارمندان و کارگران را درگیر می‌کند، موضوع افزایش حقوق در سال آینده است. به همین دلیل ما همواره در حال رصد اخبار هستیم تا شما را در جریان این موضوعات قرار دهیم. اما طبق آخرین اخبار رسیده و برطبق سخنان کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1402 حداقل حقوق در سال آینده 7 میلیون و ۹۲۰ هزار تومان است. ایشان در این زمینه ادامه دادند که سقف خالص پرداختی در سال آینده به کارکنان لشگری و کشوری ۵۵ میلیون تومان است که پرداخت مازاد بر این مبلغ تحت هر عنوانی ممنوع است.

همچنین در مورد سقف معافیت مالیاتی هم طبق آخرین شنیده‌ها گفته شده که ماهانه 10 میلیون تومان است. سخنگوی تلفیق بودجه در مورد سقف مالیات در سال آینده اینگونه می‌گوید که در سال ۱۴۰۲ سقف مالیاتی و نرخ مالیات بر مجموع درآمد اشخاص حقیقی که تحت عناوینی از قبیل حقوق و مزایا (به استثنای عیدی) مقرری یا مزد و یا هر عنوان دیگری به صورت نقدی و غیرنقدی از یک یا چند منبع در بخش دولتی و یا غیردولتی تحصیل می‌کنند مشخص شد که تا ماهانه 10 میلیون تومان معاف است در حالی که تا قبل از این صحبت از معافیت تا 7 میلیون تومان بود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ ادامه داد: کمیسیون تلفیق تصویب کرد که دولت در سال آینده نسبت به اعطای مزایای جانبی از قبیل پرداخت‌های مناسبتی، رفاهی، بیمه تکمیلی، هزینه ایاب و ذهاب و حق مسکن به گونه‌ای عمل کند که موارد مذکور به صورت عادلانه شامل کارکنان دستگاه‌های اجرایی شود. همچنین تمام دستگاه‌های اجرایی موضوع پنج قانون مدیریت خدمات کشوری که به موجب مصوبات قانونی مراجع ذیصلاح و یا به هر نحوی از انحا از شمول قانون مدیریت خدمات کشوری خارج شده‌اند (به جز نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات و سازمان انرژی اتمی) مکلفند تا پایان سال ۱۴۰۲ نظام‌های پرداخت خود را به شورای حقوق و دستمزد برسانند.همچنین نمایندگان با پیشنهاد اعمال مالیات بر عیدی و کارانه اعضای هیأت علمی بالینی تمام‌وقت جغرافیایی و پزشکان متخصص بالینی مخالفت کردند بنابراین این گروه شغلی مشمول معافیت مالیاتی می‌شوند.

در ضمن نرخ مالیات بر مجموع درآمد اشخاص حقیقی تعیین شد. نرخ مالیات بر مجموع درآمد اشخاص حقیقی به صورت پلکانی به شرح زیر است:

همچنین جناب آقای کوهساری، عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۲ در مجلس طبق آخرین اخبار اعلام کرده‌اند که بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس افزایش حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان در سال آینده پلکانی نیست و به حقوق همه افراد ۲۰ درصد اضافه خواهد شد. در ادامه این مطلب، اطلاعات کاملی در خصوص پایه حقوق سال 1402 در اختیار شما خواهیم داشت. شما با مراجعه به جداول موجود در این صفحه، میتوانید از جزئیات افزایش حقوق امسال مطلع شوید.

حقوق اداره کار 1402 چقدر است؟

موضوع حداقل حقوق کارگران از جمله موضوعات چالش‌برانگیزی است که معمولا در روزهای پایانی سال در مورد آن صحبت و تصمیم‌گیری می‌شود. آخرین اخباری که در مورد افزایش حداقل حقوق اعلام شده است، این است که به نتایج خیلی خوبی در یک جلسه چالش‌برانگیز و طولانی دست پیدا کرده‌اند. در این زمینه علیرضا سلیمی (عضو هیات رئیسه مجلس) گفت: در جلسه غیر علنی مجلس و دولت آقای میرکاظمی اعلام کرد:

” سال آینده ۲۰ درصد به حقوق ها اضافه خواهد شد همچنین در این جلسه اعلام شد که ۸۰ درصد از درآمدهای دولت در امسال تحقق پیدا کرده است .” وی افزود: رئیس جمهور در این جلسه بر عدالت و پرداخت در حقوق و دستمزد تاکید داشت و دولت به صورت جدی به دنبال تحقق این موضوع است و به زودی لایحه ای در این رابطه به مجلس شورای اسلامی ارسال خواهد کرد.

در همین خصوص احسان خاندوزی سخنگوی اقتصادی دولت در مورد آخرین وضعیت افزایش حقوق کارمندان در سال آتی و احکام مندرج در لایحه بودجه 1402 گفت: به‌طور کلی سه مدل مختلف برای افزایش حقوق‌ها برای سال آینده در دولت مطرح شده است که یکی از پیشنهادات این بود که به‌جای افزایش 20درصدی حقوق همه کارکنان، میزان افزایش دستمزد و حقوق برای دهک‌های کم‌درآمد (کارکنان دولت ) بیشتر باشد.

جدول حقوق کارگران در سال ۱۴۰2 جدول افزایش حقوق کارمندان (مقایسه ۹۹، ۱۴۰۰، ۱۴۰۱ و 1402)

برای اینکه درک بهتری از میزان حقوق سال 1401 به دست آورید، تمامی موارد مرتبط با حقوق سال 1402 را در جدول جدول حداقل حقوق و دستمزد سال 1401 مشخص کرده‌ایم.

اعداد مربوط به سال 1402 طبق آخرین اعلام و اخبار رسیده است و هنوز به قطعیت کامل نرسیده است.

جدول حقوق و مزایای حداقل بگیران سال 1402

جدول ریز حقوق و دستمزد ۱۴۰۱ قانون کار

جدول حق بیمه کارگری سال ۱۴۰۱

حقوق وزارت کار 1402 برای افراد دارای مدرک دیپلم چقدر است؟

تاثیر مدرک تحصیلی در میزان حقوق دریافتی، یکی از مهمترین سوالات کاربران است. به نظر می‌رسد که مدرک تحصیلی نباید تاثیری در میزان حقوق دریافتی داشته باشد و تمام کارگران باید حداقل حقوق وزارت کار 1402 را دریافت کنند. با این حال در برخی از شرکت‌ها با توجه به قوانین شرکت و طبقه بندی مشاغل، حقوق کارگران بر اساس مدرک تحصیلی تعیین می شود و ساختار و مقدار مشخصی ندارد.

محاسبه حقوق و دستمزد پرسنل‌تان را به سپیدار بسپارید

محاسبه حقوق و دستمزد پرسنل‌تان را به سپیدار بسپارید

با استفاده از سیستم حقوق و دستمزد سپیدار، می‌توانید محاسبات مرتبط با حقوق و دستمزد پرسنل شرکت‌تان را به راحتی انجام دهید.

افزایش حقوق سربازان در سال 1402 چقدر است؟

کمیسیون تلفیق در جریان بررسی تبصره ۱۲ بودجه سال ۱۴۰۲ که به مبحث حقوق و دستمزد در سال آتی اشاره دارد، درباره حقوق سربازان وظیفه، در سال آتی موضوع را تعیین تکلیف کرد که بر این بر اساس، حداقل دریافتی ماهانه سربازان وظیفه مجرد مشغول در مناطق غیر عملیاتی ۶۰ درصد حداقل دریافتی پایور، ۴۸ میلیون ریال، حداقل دریافتی ماهانه سربازان وظیفه مجرد مشغول در مناطق عملیاتی معادل ۷۵ درصد حداقل دریافتی پایور، ۶۰ میلیون ریال و حداقل دریافتی ماهانه سربازان وظیفه متاهل بدون فرزند معادل ۹۰ درصد حداقل دریافتی پایور، ۷۲ میلیون ریال تعیین شد. کمیسیون همچنین تاکید کرد که دستورالعمل این بند با توجه به تحصیلات، درجات و تعداد فرزندان آن توسط ستاد کل نیروهای مسلح تهیه می شود.

نرخ افزایش حقوق بازنشستگان 1402 چقدر است؟

بر اساس لایحه بودجه 1402 ، میزان افزایش حقوق بازنشستگان، وظیفه بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشگری و سایر صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرایی به میزان 20 درصد افزایش می‌یابد. به نحوی که پس از اعمال این افزایش حکم حقوق بازنشستگان، وظیفه بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی مذکور، متناسب با سنوات خدمت قابل قبول، از شصت و سه میلیون ریال کمتر نباشد.

نرخ مالیات بر حقوق در سال 1402 چقدر است؟

بر اساس لایحه بودجه 1402، افرادی که درآمد ماهانه آنها کمتر از 10 میلیون تومان است، از پرداخت مالیات معاف هستند. به این ترتیب افرادی که حداقل دستمزد را دریافت می‌کنند، مبلغی به عنوان مالیات حقوق پرداخت نخواهند کرد. بنابراین نرخ مالیات بر حقوق 1402 به صورت پلکانی محاسبه و کسر خواهد شد:

آیا افزایش حقوق به بیمه بیکاری تعلق می‌گیرد؟

افراد زیادی به دلیل از دست دادن شغل خود مجبور به تامین معیشت از طریق بیمه بیکاری هستند. با منتشر شدن خبر افزایش حقوق 57 درصدی در انتهای سال گذشته برای کارگرانی که حداقل حقوق را دریافت می‌کنند، این سوال برای کسانی که از بیمه بیکاری استفاده می‌کنند به وجود آمده که بیمه بیکاری در سال 1401 چقدر افزایش می‌یابد؟ بر اساس قانون کار، بیمه بیکاری برابر با 55 درصد حقوق پایه است. در صورتی که افزایش سالانه حقوق از 55 درصد بیشتر باشد آن‌وقت افزایش سالانه حقوق به بیمه بیکاری نیز تعلق می‌گیرد.

بنابراین به دلیل اینکه افزایش حقوق برای سال 1401 بیش از 55 درصد بوده، امسال افزایش حقوق به بیمه بیکاری نیز تعلق خواهد گرفت.

حداقل دستمزد چیست؟

قبل از اینکه با فرایند نحوه تعیین حداقل دستمزد کارگران آشنا شویم، بهتر است تعریف حداقل دستمزد را بررسی کنیم. بر اساس تعریفی که سازمان بین المللی کار ارائه داده است، حداقل دستمزد مبلغی است که در ازای کار یا خدمتی در مدت معین به کارگر پرداخت می‌شود و هیچ فرد یا قرارداد جمعی نمی آن را کاهش دهد. پرداخت حداقل دستمزد توسط قانون کار تضمین شده است و باید کفاف معاش کارگر و خانواده وی را با توجه به شرایط اقتصادی بدهد.

در نتیجه، حداقل دستمزد باید به گونه‌ای تعیین شود که متناسب با شرایط اقتصادی کشور باشد و حداقل هزینه‌های زندگی کارگر را تأمین کند. با توجه به تغییرات مداوم شرایط اقتصادی، شورای عالی کار به عنوان متولی تعیین حداقل دستمزد کارگران، هر ساله مبلغ حداقل حقوق کارگران را اعلام می‌کند. بعد از تعیین حداقل حقوق کارگران، شرکت‌ها، کارگاه‌ها و کارفرمایان با استفاده از نرم افزار مالی می‌توانند حقوق کارگران خود را محاسبه و در موعد مقرر به آن‌ها پرداخت کنند.

حداقل دستمزد چگونه و توسط چه مرجعی تعیین می‌شود؟

طبق ماده 41 قانون کار، شورای عالی کار مرجع تصمیم گیری در مورد حداقل مزد کارگران ایرانی است. شواری عالی کار موظف است که معیارهای زیر را طبق ماده 41 قانون کار تعیین و اعلام کند:

علاوه بر حداقل مزد، شورای عالی کار میزان افزایش سطح‌های دیگر مزد را برای اجرای طرح طبقه بندی مشاغل تعیین می‌کند. بنابراین افزایش حقوق کارگران تامین اجتماعی در هرسال بستگی به میزانی دارد که در شورای عالی کار تعیین می‌شود.

شورای عالی کار چگونه حداقل دستمزد را مشخص می‌کند؟

همانطور که از نام آن پیداست، شورای عالی کار، متشکل از اعضای مختلفی است که با همکاری یکدیگر بر طبق قانون کار و شرایط اقتصادی کشور در مورد حداقل دستمزد کارگران تصمیم گیری می‌کنند. برای اینکه حقوق متقابل کارگران و کارفرمایان رعایت شود و مبلغ اعلامی توسط شورای عالی کار متناسب با شرایط اقتصادی باشد، اعضای مختلفی در این شورا فعالیت می‌کنند. اعضای شورای عالی کار شامل افراد زیر می‌شوند:

الف- وزیر کار و امور اجتماعی، که ریاست شورا را به عهده خواهد داشت.

ب- دو نفر از افراد بصیر و مطلع در مسائل اجتماعی و اقتصادی به پیشنهاد وزیر کار و امور اجتماعی و تصویب هیئت وزیران که یک نفر از آنان از اعضای شورای عالی صنایع انتخاب خواهد شد.

ج- سه نفر از نمایندگان کارفرمایان (یک نفر از بخش کشاورزی) به انتخاب کارفرمایان

د- سه نفر از نمایندگان کارگران (یک نفر از بخش کشاورزی) به انتخاب کانون عالی شوراهای اسلامی کار

به جز وزیر کار و امور اجتماعی، سایر اعضای این شورا در دوره‌های دوساله انتخاب می‌شوند. کارکرد شورا به گونه‌ای است که نمایندگانی از همه طرف‌ها در آن حضور داشته باشند و در نتیجه تبعیت از تصمیم گیری‌های آن طبق قانون برای کارفرمایان و کارگران الزام آور است. کارفرمایان با استفاده از سیستم حقوق و دستمزد و براساس حداقل حقوق تعیین شده توسط شورای عالی کار، باید دستمزد کارگران خود را پرداخت کنند.

آیا حداقل دستمزد تنها یک بار در سال تعیین می‌شود؟

در ماده 41 قانون کار، وظیفه شورای عالی کار تعیین حداقل دستمزد است و آن را محدود به زمان خاصی نکرده است. به این ترتیب اگر شرایط اقتصادی کشور دست خوش تغییرات شدیدی شود که نیاز به تعیین مجدد حداقل دستمزد باشد، شورای عالی کار باید در طول سال در میزان حداقل حقوق‌ها تجدید نظر کند. با این حال، به طور کلی حداقل دستمزد معمولاً سالانه و در هنگام تعیین بودجه سال جدید توسط شورای عالی کار اعلام می‌شود. فراموش نکنید که اظهارنامه های مالیاتی نیز باید هر ساله بر اساس میزان حداقل حقوق پرداخت شده تکمیل شوند.

حداقل دستمزد کارگران در سال 1401 چقدر است؟

بر اساس اعلام شورای کار، حداقل دستمزد روزانه 1401 برابر با 1.393.250 ریال است. به این ترتیب حداقل حقوق ماهانه قانون کار در سال 1401 برابر با 41.797.500 ریال است. البته پایه سنوات ماهیانه، حق اولاد، حق مسکن و بن کارگری سال 1401 نیز افزایش پیدا کرده است. به این ترتیب کارگران متأهل و دارای سابقه کار نیز حقوق بیشتری نسبت به سال‌های قبل دریافت می‌کنند. در جدول زیر حداقل دستمزد کارگران در سال 1401 قابل مشاهده است:

شرح

مبلغ

حداقل حقوق ماهانه قانون کار در سال 1401

56.797.500

حداقل دستمزد روزانه ۱۴۰۱

1.393.250

بن کارگری

8.500.000

حق مسکن

6.500.00

حق اولاد

4.179.750

پایه سنوات ( ماهیانه)

2.100.000

برای مشاهده مبلغ عیدی کارگران در سال جدید نیز می‌توانید به صفحه مربوط به جدول عیدی کارگران در وبلاگ سپیدار سیستم مراجعه کنید.

آخرین اخبار حقوق 1402 ؛ این صفحه همیشه به روز است

در همین صفحه همیشه می‌توانید آخرین اخبار و میزان تغییرات پایه حقوق سال 1401 را مشاهده بفرمایید. برای مدیریت حقوق دستمزد سال 1401 پرسنل خود می‌توانید از نرم افزار محاسبه حقوق و دستمزد سپیدار سیستم استفاده کنید. سپیدار سیستم با ارائه یک بستر یکپارچه از انواع نرم‌افزارهای حسابداری، همراه واحد مالی و حسابداری شما است.

سوالات متداول

حقوق پایه در سال1402 به میزان 20 درصد افزایش یافته است.

با توجه به میزان افزایش حقوق، حداقل حقوق 1402 مبلغ 7 میلیون و 920 هزار تومان تعیین شده است.

این صفحه را به اشتراک بگذارید

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط:

267 دیدگاه برای ”حقوق اداره کار 1402 چقدر است؟ جدول حداقل حقوق وزارت کار 1402“

سلام پنج ساله تو یه کارخونه کارمیکنم بیمم نکردن شکایت کنم چی میشه

سلام.چنانچه بخواهیم به طور خلاصه و به ترتیب، مراحل شکایت از کارفرما را از گام اول بیان کنیم، عبارتند از:

جمع آوری سوابق بیمه توسط کارگر دریافت نامه سازش از اداره کار تحویل نامه سازش به کارفرما توسط کارگر یا ابلاغ آن توسط ادامه کار تشکیل جلسه سازش حداکثر دو هفته پس از تاریخ ابلاغ در صورت عدم سازش در جلسه اول (جلسه سازش) و یا عدم حضور کارفرما، جلسه تشخیص تشکیل شده و رأی این جلسه به طرفین ابلاغ میگردد. در صورت اعتراض طرفین، مرحله بعدی رسیدگی در شورای حل اختلاف خواهد بود؛ طرفین دلایل و مستندات خود را ارائه کرده و رأی نهایی صادر می­شود. رأی صادره، قطعی و لازم الاجرا خواهد بود.

سلام بایدکل پول ۵ سال بیمه وجریمه تامین اجتماعی روکارفرماپرداحت کنه

سلام وقت بخیرمیخاستم بدونم دریافتی حقوق بازنشستگی ازدریافتی بیمه بیکاری بیشتره ؟ممنون

سلام.میزان بیمه بیکاری ۱۴۰۲ که به کسانی که جزو مشمولین این بیمه هستند، تعلق می گیرد و حداقل 55% متوسط حقوق روزانه شخص بیمه شده است. همچنین حداقل حقوق بازنشستگان برای شال جدید ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

سلام روز بخیر ، میخاستم بدونم حداقل حقوق بدون حق مسکن و بن کارگری میشه ۷۹۲۰ تومان یا همه باهم میشن ۷۹۲۰تومان؟؟؟

باسلام.پایه حقوق بدون حق مسکن و بن کارگری میشه ۷۹۲۰ تومان

سلام چرا کارفرمایان در لیست بیمه مبلغ درست حقوق واضافه کاری وسی وپنج درصد شیفت شب وپایه سنوات خدمت را که تقریبا دوبرابر می‌شود را پرداخت می‌کنند ولی در لیست لحاظ نمکنند وماموربیمه هم هیچ سوالی نمی‌پرسد و خود بیمه هم به کار فرما نمی‌گویید چطور این کارگر با ده سال سابقه با حداقل حقوق بیمه پرداخت می‌شود اشکال کار در کجاست

سلام اگه اضافه کار وایستیم ولی کارفرما همون حقوق پایه رو تو لیست بیمه رد کنه ما میتونیم شکایت کنیم؟ و اینکه بعد از شکایت کارفرما میتونه مارو اخراج کنه؟؟

شکایت کارگر از کارفرما تحت شرایطی امکان پذیر است و چنانچه این شرایط وجود داشته باشد، کارگر می تواند جهت احقاق حق خویش به مراجع صالح در اداره کار شکایت نماید اما لازم است که دلیل موجه و قانونی جهت شکایت کارگر وجود داشته باشد.

سلام اگر حقوق ۱۴۰۱ شش میلیون و هشتصد باشه برای ۱۴۰۲ چقدر خواهد بود

سلام.پایه حقوق 1402 7 میلیون و 920 هزار تومان خواهد بود.

سلام وقت بخیر توی جدول مقایسه حقوق 99-400-401-402 جمع حداقل حقوق 1402 با یک فرزند و دو فرزند را مثل اینکه اشتباه نوشتید لطفاً تصحیح بفرمایید ممنون

سلام دوست گرامی. ما این اعداد را به نقل از خبرگزاری ها اعلام می کنیم. اما اعداد حقوق و دستمزد 1402 به شکل قطعی اعلام نشده است.

سلام آیا این ۷ ملیون و ۹۲۰هزار تومان پایه میباشد یا بن و مسکن هست؟

سلام.حداقل حقوق در سال آینده بدون در نظر گرفتن حق مسکن و غیره ، 7 میلیون و ۹۲۰ هزار تومان است.

بالاخره حداقل حقوق 7.920 هست یا 5 تومن؟ توی متن 7.9 نوشتید توی جدول 5 تومن !!!

حداقل حقوق کارگران بدون فرزند (با حداقل یکسال سابقه کار) 79,200,000 است.

سابقه کار در همان محل اشتغال، یا سابقه کاری کلی؟

سلام.سابقه کار کلی مدنظر است.

سلام این ۷۹۰۰ که میفرمایید پایه حقوق هست؟

سلام.بله پایه حقوق 7 میلیون و ۹۲۰ هزار تومان است.

سلام برای همه سمت های شغلی هفت میلیون و ۹۰۰؟ صندوقدار هم همینه؟

سلام.بله پایه حقوق وزارت کار همین مقدار است.

ضمن عرض ادب به تمام هم میهن های شریف. .خواستم بدونم بلاخره حقوق کارگرها امسال چند درصد اضافه میشه. سال قبل که میگفتن 57 درصد اضافه شده بود – الان که حداقل باید 100 درصد اضاف بشه طبق تورم. حالا بلاخره چقدر تعیین شده؟

سلام دوست گرامی. ما این اعداد را به نقل از خبرگزاری ها اعلام می کنیم. اما اعداد حقوق و دستمزد 1402 به شکل قطعی اعلام نشده است. در حال حاضر عدد 7 میلیون و 920 هزار تومان اعلام شده است.

سلام وقت بخیر از کجا اینجوری حقوق سال 1402 رو دقیق میگین؟ منبع یا بخشنامه ای دارین؟ میشه بزارین ما هم ببینیم؟

سلام دوست گرامی. ما این اعداد را به نقل از خبرگزاری ها اعلام می کنیم. اما اعداد حقوق و دستمزد 1402 به شکل قطعی اعلام نشده است.

سلام ،اعلام کردن حداقل حقوق ۷۹۲۰۰۰۰تومان است ولی در جدولی ک شما ارائه دادید برای افراد مجرد ۷۰۶۶۰۰۰تومان زدید چرا؟؟؟؟؟

سلام دوست گرامی. ما این اعداد را به نقل از خبرگزاری ها اعلام می کنیم. اما اعداد حقوق و دستمزد 1402 به شکل قطعی اعلام نشده است.

سلام وقت بخیر ببخشید من چهار ماه توی ی شرکتی حسابداری کارکردم قرارداد ندارم اصلا قرارداد نمیبندن ولی بیمه شدم ولی الان اومدم بیرون عیدی و سنوات بهم پرداخت نمیکنه میتونم ازشون شکایت کنم؟

سلام. با مشورت یک کارشناس می توانید به حق خود برسید.

حق اولاد همیشه یک دهم حقوق پایه بوده اما تو لیست شما بر مبنای یکم حقوق پایه سال 1401 بوده با این تفاصیر دریافتی یک نفر با با یک فرزند میشه 98.000.000 ریال

سلام دوست گرامی. ما این اعداد را به نقل از خبرگزاری ها اعلام می کنیم. اما اعداد حقوق و دستمزد 1402 به شکل قطعی اعلام نشده است.

سلام یک آیتم توی فیش حقوق هست به نام نوبت کاری. که هرماه میزنن ۱۵٪ قانوناً باید چند درصد باشه؟ درصدش به چه چیزی بستگی داره.؟ سپاس

فوق العاده نوبت کاری بر اساس حقوق ماهیانه محاسبه می‌شود:

برای شیفت صبح و عصر کارمندان ۱۰ درصد اضافه بر حقوق ثابت دریافت می‌کنند. برای شیفت صبح، عصر و شب کارمندان ۱۵ درصد اضافه بر حقوق ثابت دریافت می‌کنند. برای شیفت صبح و شب کارمندان ۲۲.۵ درصد اضافه بر حقوق ثابت دریافت می‌کنند. برای شیفت عصر و شب کارمندان ۲۲.۵ درصد اضافه بر حقوق ثابت دریافت می‌کنند.

سلام کسی که ده سال سابقه کار در یک کارخانه را داره ولی کارفرما هر سال با حداقل حقوق لیست بیمه پرداخت می‌کنند را ملزم به پرداخت درست حق بیمه نمیکنند ایا نمی‌داند یا اینکه سهل انکاری می‌کند حتی حضورا به شعبه مربوط مراجعه کردم واز رئیس شعبه درخواست کردم ولی سودی حاصل نشد

سلام یکسال سابقه کار دارم و مجرد هستم سال ۱۴۰۲ حقوق دریافتی چقدر میشه

سلام.حداقل حقوق در سال آینده هفت میلیون و ۹۲۰ هزار تومان است.

سلام ما یک مجموعه ویزیتور هستیم و هدف فاکتوری و اهداف فروش به کلی زدیم کارفرما قرار براین بود که به ما بابت این اهداف پورسانت بده اما متاسفانه او زیر بار نمیره ما قراردادی نداریم بابت این موضوع ولی شاهد زیاد داریم آیا میشه ازشون شکایت کرد

سلام.معمولا قرارداد و تواقفاتی بین کارمند و کارفرما شکل می گیرد که کارمند موظف می گردد، عمل محول شده به وی را انجام دهد و کارفرما نیز بایستی حق الزحمه کار و تخصص کارمند را به وی پرداخت نماید . اگر شما حقوق خود را به درستی دریافت نکرده اید ،می توانید با در دست داشتن قراردادتان از کارفرما بابت حقوق شکایت کنید و تمامی دستمزد خود را بگیرید.

سلام وقت بخیر جدول حقوق سال ۱۴۰۲ اشتباهه ،عدد مسکن به تومان نوشته شده و مبلغ نهایی پرداختی به کارگران اشتباه حساب شده

سلام. حق مسکن 7,80,000 ریال نوشته شده. البته این اعداد در حال حاضر قطعی نیست و احتمالا تا پایان سال اعلام خواهد شد.

سلام عدد ۷ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان شامل حقوق پایه و حق مسکن و حق خوارو باره ؟

سلام.وقت بخیر.خیر این مبلغ پایه یحقوق بدون در نظر گرفتن حق مسکن . حق خوار و بار است.

بله با داشتن شاهد میتوانید به اداره کار مراجعه و تنظیم شکایت کنید

سلام من ۷ماهه جایی مشغول بکارم ولی ۴۱۰۰ بهم میدن ینی غیرقانونی بوده و میتونم کسری های حقوقمو بگیرم ؟؟؟

سلام.معمولا قرارداد و تواقفاتی بین کارگر و کارفرما شکل می گیرد که کارگرموظف می گردد، عمل محول شده به وی را انجام دهد و کارفرما نیز بایستی حق الزحمه کار و تخصص کارگر را به وی پرداخت نماید . اگر شما چند ماه هست که حقوق خود را طبق قراردادتان و قوانین اداره کار دریافت نکرده اید ،می توانید با شکایت از کارفرما بابت حقوق ، تمامی دستمزدهای خود را بگیرید.

جای تاسف 100 دلار حقوق

سلام اینکه میفرمایید حداقل حقوق وزارت کار پنج میلیون و ششصد و خورده ای است ، چرا بعضی از شرکتها بن کارگری و مسکن رو ازش کم میکنن و همون چهارمیلیون و دویست رو میدن و اسمشو گذاشتن وزارت کاری !!!

سلام اونکه اختیاریه، منتها همه شرکتها میدن ولی اون شرکتی که شما میگید نمیدن اختیاریه تخلفی نکرده

بسیار هم تخلف هست دوست عزیز شما میتونین بخاطر دریافت نکردن همین موارد از کارفرما شکایت کنید و بعدش تمام اون به شما پرداخت میشه

درسته اما قراردش تمدید نمیشه دیگه

بادرودفراوان برای بازنشسته هابادوفرزندحدوداچقدرشده ؟

باسلام.حداقل حقوق بازنشستگان در سال 1402 ، 6 میلیون و 300 هزار تومان است.این مبلغ با دریافت حق اولاد و سایر موارد بیشتر می شود.

سلام. تخلفه و میتونین از طریق اداره کار پیگیر باشین. حداقل حقوق، حق اولاد و بن کارگری و … بصورت جدا و حق مسکن مدتی بعد بصورت بخشنامه از طرف وزارت کار به تمامی کارفرماها ارائه میشه و هیچکس حق نداره از اینها کم و کسر کنه! تنها چیزی که کارفرما دستش در اونها بازه اضافه کاری، جمعه کاری و عدم پرداخت وجه مرخصی هستش! .

سلام ایا از بیمه بیکاری استفاده نکرده باشید بعداز نشستگی برای حقوق تاثیر دارد؟

سلام.خیر.عدم استفاده از بیمه بیکاری(در صورت احراز شرایط) پاداشی ندارد.

سلام نه برادر شکایتی که انجام بدی فقط طبق اداره کار با کارفرمات برخورد میشه که اونجا سنوات حقوق اداره کار ومرخصی هات و…رو باید کارفرمات پرداخت کنه

۱۵ میگیرم ماهانه. بدون بیمه کارفرما گفته اگر مسئول بیمه مراجعه کرد باید اطلاعات غلط در مورد زمان همکاری بدم وگرنه اخراج میکنه.

نترس مگه ۱۵ پوله مامور بیمه اومد اسم واقعیتو بگو اخراج کرد برو شکایت کن همه حق و حقوقتو کامل بگیر

حداقل پایه وزارت کاری برای سال ۱۴۰۲ با ۲۰ درصد افزایش می شود ۵۰۱۵۷۵۰۰ریال که شما به اشتباه داخل جدول نوشتید ۷۹۲۰۰۰۰۰ ریال .

اصلاح شد. سپاس فراوان

چرا در جدول حقوق 1402میزان حق اولاد نسبت به سال قبل تغییر نکرده

سلام دوست گرامی. ما این اعداد را به نقل از خبرگزاری ها اعلام می کنیم. اما اعداد حقوق و دستمزد 1402 به شکل قطعی اعلام نشده است.

سلام .میخواستم بپرسم آیا پایه سنوات به پایه حقوق کارگران اضافه میشه و تاثیری در دریافتی عیدی و پاداش آخر سال دارد من خودم با چتر سال سابقه چقدر باید عید و پاداش دریافت کتم

سلام. به تمامی سئوالات شما در متن مقاله پاسخ داده شده است

سلام.عیدی و پاداش رابطه مستقیم با اینکه چندسال سر کاری نداره. حقوق پایه(مبنا سنوات) ضربدر 2 کن میشه عیدی البته نباید از سه برابر حداقل دستمزد اعلام شده ی اون سال بیشتر باشه! مثلا 1401 حداقل دستمزد 41.179.500 بود ضربدر 3 میشه 123.538.500 ریال اگر حقوق پایه خودت رو ضربدر 2 کردی و از این مبلغ بیشتر شد ازش کسر میکنن تا به این مبلغ برسه!

با درود، در این جداول هیچ اثری از مدرک تحصیلی دیده نمی شود. چگونه اثر مدرک تحصیلی در میزان حقوق دیده می شود؟

سلام. در پرسش مطرح شده در خصوص تاثیر مدرک تحصیلی در حقوق و مزایا دو فرض مطرح می شود ۱-کارگاه فاقد طح طبقه بندی مشاغل می باشد که در این صورت کارفرما هیچگونه تکلیفی در این خصوص ندارد ۲-کارگاه دارای طرح طبقه بندی مشاغل می باشد که در این صورت چنانچه شرایط احراز شغل شما مدرک قبلی باشد کارفرکا هیچگونه تکلیفی نسبت به افزایش حقوق از بابت مدرک بالاتر ندارد به عبارتی با توجه به دستورالعمل اجرایی طرح طبقه بندی مشاغل ، ارتقاء کارکنان در صورت ارائه مدارک تحصیلی بالاتر از شرایط احراز شغل ، منوط به موافقت کارفرما می باشد

سلام وقت بخیر ‌ . من تو یک دفتر پیشخوان تازه رفتم سرکار.میشه حداقل حقوق وزارت کار چقدر بهم تعلق میگیره؟ و اون حق بیمه و حق مسکن و …. بهم تعلق میگیره .لطفا راهنمایی کنید .من نمیدونم هر جا متفاوت حقوق میدن

باسلام.بر اساس اعلام شورای کار، حداقل دستمزد روزانه 1401 برابر با 1.393.250 ریال است. به این ترتیب حداقل حقوق ماهانه قانون کار در سال 1401 برابر با 41.797.500 ریال است. البته پایه سنوات ماهیانه، حق اولاد، حق مسکن و بن کارگری سال 1401 نیز افزایش پیدا کرده است. به این ترتیب کارگران متأهل و دارای سابقه کار نیز حقوق بیشتری نسبت به سال‌های قبل دریافت می‌کنند.

سلام شما حقوق قانون کار رو باید بگیرید همون 5600 تومنه.

سلام پایه ۴ملیون ۱۰۰ میشه حق مسکن ۸۵۰تومن و بن خارو بار ۶۵۰ تومن که جمعا میشه ۵ملیون ۶۰۰ حقوق اداره کاره. دیگه این که اضافه کار داشته باشین جدا حساب میشه صاحب فرزند باشین اگه ۱دونه داشته باشین ۶۰۰تومان اگه ۲تا باشن ۱ملیون ۲۰۰ میشه هر ساعت اضافه کارم ۲۶ هزارتومن

با سلام حداقل حقوق سال 402 کی معلوم میشه؟

سلام. معمولا تا پایان سال جلسات نهایی برگزار می شود.

سلام…افزایش درصدی سایر سطوح که پارسال۳۸ درصد بود امسال چه قدر افزایش پیدا کرده؟؟؟

سلام.در حال حاضر افزایش حقوق ۱۴۰۲ به میانگین ۲۰ درصد نسبت به آخرین حکم کارگر در سال ۱۴۰۱ اعلام شده است.

سلام حداقل حقوق ۱۴۰۲ ۷۹۲۰۰۰۰ تومان هست.

سلام حداقل حقوق ۱۴۰۲ ۷۹۲۰۰۰۰ تومان هست.

سلام وقتتون بخیر میخواستم بدونم حقوق فرد مجرد بدون سابقه کاری،با بیمه چقدر میشه؟ ممنونم

سلام. حداقل دریافتی افراد مجرد طبق لایحه بودجه سال آینده ماهانه 70.677.000 ریال است.

با سلام من داخل شرکت های عسلویه کار می‌کردم بیمه مالیات کم نمیکردن حالا بیمه مالیات کم میکنن مگر ما چقدر حقوق میگیریم که بخوایم ۲میلیون برای بیمه مالیات کم بشه چرا ما کارگران چقدر حقوق داریم دولت میاد سالی ۱میلون اضافه میکنه ماهی ۲میلیون کم‌میکنن ما که مخارج خونه نمرسیم

مالیات برای حقوق 7میلیون به بالاست اما بیمه برای همه است اما اونم 7درصد حقوق اما به هر حال مالیات واقعا ظلم چون وقتی خط فقر 18میلیون چرا ملاک 6 یا7 تومن مثلا ما 12ساعت وایمیستیم یکسره اضافه کار حتی مرخصی رو بعد دولت حتی رو ساعات مرخصی ما مالیات میگیره اگه من مرخصی میمونم احتیاج دارم میخوام باری از رو دوشم کم بشه نه اینکه 10درصد اونم بدم مالیات مالیات باید برای کسانی میبود که با 8ساعت کار حقوق بالا دریافت میکنن

سلام خسته نباشید حداقل دستمزد برای ۱۴۰۲ چقدر شده میشه لطفا جواب بدید ممنون

سلام.حداقل حقوق در سال آینده هفت میلیون و ۹۲۰ هزار تومان است.

شرکت ما حداقل، حقوق، نمیده حق، مسکن رو نمیده چیکار باید بکنیم

سلام. باید به مراجع قانونی مراجعه کنید و یا با یک مشاور حقوقی مشورت نمایید.

شرکت قراردادی بخوای بری دنبال چیزی بهت میدن کلی در اخر میگن دیگه لازم نداریمت

سلام،نیروهایی که از حداقل حقوق پایه اداره کار بیشتر دریافت میکنند در سال جدید حقوق انها چگونه محاسبع میشود؟

با سلام و احترام . با توجه به بخشنامه ای که هرساله از طرف شورای عالی کار ابلاغ میگردد درصد افزایش حقوق سایر سطوح مشخص میگردد که در سال 1401 این افزایش به میزان 38 درصد بوده است . میزان حقوق پایه سال قبل * درصد اعلامی توسط شورای عالی کار

سلام با توجه به توضیحات شما درصد افزایش سایر سطوح در سال 1402 چقدر هستش؟

سلام. حدود 20 درصد اعلام شده اما قطعی نیست.

سلام حقوق اداره کار برای یک فرد مجرد چه قدر است؟ حق ماموریت چگونه محاسبه می شود؟

دوست گرامی لطفا مقاله حق ماموریت را در وبلاگ سپیدار مطالعه کنید.

حق ماموریت

سلام حقوق قانون کار به سابقه کاری بستگی دارد؟؟

با سلام و احترام . خیر . این مبلغ هر ساله توسط شورای عالی کار تعیین و پس از تصویب آن، ابلاغ میگردد.

با سلام برای کارگرانی که از اسفند 95 استخدام شدند ، سازمان تامین اجتماعی حداقل حقوق را قبول نمی کنه . پایه سنواتی افرادی که چند سال سابقه دارند ، چگونه حساب میشه ؟ در جداول چیزی اشاره نشده با سپاس

سلام. مقاله محاسبه سنوات را مطالعه کنید تا اطلاعات بیشتری داشته باشید.

دیگه من چه بگم نجاتگر هلال احمرم ماهی ده روز شیفت پایگاه امداد نجات جاده ای داریم (سقفش ده روزه)که اگه حرف گوش کنم شیفت کامل بنویسنم اگه که باشون راه نیای یا خط میزنن یا روز هاتو کمتر میکنن شیفت های ۲۴ ساعته کامل عملیاتی مثلا دو تا پنج روز.بدون بیمه.روزی دویست سی هزار تومن ماهی دو سیصد اونم اگه نجاتگر یک باشی.بیشترمونم درس خونده و مدرک داریم و دوره های تخصصی رفتیم.الانم بعد از عمری گفتن میخایم بیمه کنیم و حداقل اداره کار بهتون بدیم.که اخر سرم بیمه شد خویش فرما (از قوق خودمون کامل برداشته میشه در واقع همون آزاده) پنج هفتصد شد چهار ملیون هشتاد اینی که میگم دقیق همینه میدن بدون هیچ گونه مزایا(مثل حق شیفت.مسکن.فرزند و….) بدون حق بیمه بیکاری.کارما امداد رسانی در تصادفات مثل فوریت ها با این تفاوت که کار ما گسترده تر و سخت تره کی حاضر برای یکذره پول بره بدن تیکه تیکه و دل روده از تو ماشینا بکشه بیرون ادم بی سر ببینه ادم زیر دسش بمیره دم دیقه جنازه پوکیده ببینه و….تا حالا جنازه عروس دوماد با لباس عروسی از ماشین کشیدین بیرون شده که دختر بچه در حال اتیش گرفتن تو ماشین ببینین که جیغ میزنه اما اتیش امانت نده که بری جلو.شده بری توی یه ماشین سوخته چپ شده رو سقف بخای جنازه بیاری بیرون بدن سوخته و ابخونش بپاشه روی صورتتون.فحش و ناسزا و کتک و تهدیدهای که سر صحنه میشنویم و میخوریم گه گاهی بماند.

از شنیدن این پیام بسیار متاثر شدیم و متاسفیم که کاری از ما ساخته نیست جزء انعکاس صحبت های شما. سلامت باشید.

سلام برادر بزرگوار.بخدا که بنده شخصا از ته دل تمام درد و دل های شمارو میدونم و با این اوضاعی که صدای خیلی ها از جمله امداد و نجات و هلال احمر ها مثل شما و همسر من، به هیچ جا نمی رسه، فقط میشه گفت که خداوند بهتون بهشت و عاقبتی خوش رو عطا کنه.چراکه جای شماها و امثال شما در بهشته و دست تک تک تون رو باید بوسید و خاک پاتون شد.اگرچه عده ای خدا رو از یاد برده و ناحقی فراوان میکنن اما شما وعده گاه تون بهشت خواهد بود…

خب شغلتون رو عوض کنید خیلی زجر آوره وتاسف باره

با سلام .ببخشید برای 18ماه بیمه.چند ماه بیمه بیکاری تعلق میگیره

با سلام و احترام برای مجردین برای متأهلین یا متکفلین متفاوت است . ‌از(۶) ماه لغایت (۲۴) ماه (۶) ماه (۱۲) ماه

سلام : سال ۱۴۰۱ بار رشد قیمت های اجاره بها و مواد اولیه زندگی کمر کارگر شکسته ، جالبه که با بالا رفتن پایه حقوق تورم بابالاترین درصد فاصله خودشو نگه میداره انگار هیچ اتفاقی نیوفتاده که هیچ بدترم شده . تمام افزایش های حقوق کارگری خوب عالی ولی ۹۹% کارفرماها با قانون کار سالهای گزشته استخدام و پرداخت میکنند هیچ عبایی از این کار ندارن .. کارگر هم مجبور به اجرا و گرنه بیکاری باید تجربه کنه

دوستان کن در شهر ساوه کار میکنم توی شهرک صنعتی کاوه اینجا اکثر شرکت ها حداقل یک ملیون بیشتر از ادره کار پایه میزنن بعضی هم که خیلی بالاتر دیگه به شانس شماس که کدوم شرکت جذب بشید اگر میتونید برای کار ی چند روز به شهر ساوه بیاید بعضی از شرکت ها اسکان هم دارن موفق باشید.

با سلام من در سالمندان کار میکنم و کل دریافتی من ۶۲۰۰میباشد آیا این مبلغ جوابگوی یک زندگی چهار نفره هست

سلام اینجاتوشهرمایعنی بهبهان خیلی ازافرادحتی پولدارترین افرادهم وقتی میخوان به یه کارگرحقوق بدند بالای هفتصپهوزارتومن نمیدن ینی یکی مثل من هذکجامیرم دنبال کاریاهمش پارتیه یابیمه که نمیکنندهیچ تازه حقوقشونم به یک میلیون نمیرسه آخه اداره کاروقتی فقط تعیین میکنه ولی هیچ نهادنظارتی روبراش نمیذاره چه فایده…

سلام یه سوال داشتم حقوق کارگر توو سال ۱۴۰۱ با کسر حق بیمه کارگر چقدر میشه منظورم دریافتی خالص کارگر با کسر حق بیمه سهم کارگر چقدره؟

یعنی حقوق ماهیانه کمتر از یک میلیون میدن؟ برای چندساعت کار؟

در جاب ویژن سرچ کن و همونطور که گفتم تو شهر ساوه کار زیاده.

سلام خسته نباشید،ببخشید من تو یه شرکتی کار میکردم بعد ده روز کار کردن میخواستم تسویه کنم به من گفتن به شما حقوقی تعلق نمیگیره،و حرفشونم اینکه زیر یک ماه بهتون حقوقی تعلق نمیگیره میخواستم بدونم این کار قانونیه و میتونم از طریق اداره کار پولمو بگیرم؟؟

سلام. به اداره کار مراجعه کنید.

سلام و درود حقوق وزارت کاری برای ۶ ساعت کار بدون محاسبه هیچ چیزه دیگه ای

در دومین جدول “جدول ریز حقوق و دستمزد ۱۴۰۱ قانون کار” برای 30 روز حق مسکن 550 هزار تومان درج شده. لطفا اصلاح بفرمایید

سلام. ممنون از شما

سلام وقت بخیر حق مسکن 650هزار تومن بود از چه تاریخی حق مسکن شد550 هزار تومن؟

سلام. دوست گرامی این عدد چندین بار تغییر پیدا کرد و در نهایت در روز 30 مهر و بر طبق آخرین مصوبه اعلام شده با عدد 650 تومان توافق کردند. در مقاله نیز اصلاح شد.

سلام وقت بخیر چرا تو جدول ها حق مسکن اصلاح نمیکنید؟

سلام. دوست گرامی این عدد چندین بار تغییر پیدا کرد و در نهایت در روز 30 مهر و بر طبق آخرین مصوبه اعلام شده با عدد 650 تومان توافق کردند. در مقاله نیز اصلاح شد.

سلام خسته نباشید اگر کسی در هنگام کار دست یا پا بشکند ایا حقوق چند و قت بیکاری ک تا دوباره خوب بیشه بهش تعلق میگره یا خیر

با سلام و احترام. به استناد قوانین تأمین‌اجتماعی و ماده 65 آن پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری درصورت عدم اشتغال به کار و استراحت از تعهدات قانونی قابل ارائه به بیمه‌شدگان حادثه دیده ناشی از کار است.

حقوق کارگری در کل دوران مرخصی استعلاجی به عهده تامین اجتماعی می باشد و بن کارگری و حق اولاد و حق مسکن و عیدی و پاداش در این دوران بر عهده کارفرما می باشد

سلام:ببخشید آخر بن مسکن چقدر باید یزنیم؟5500یا 6500؟از کدوم ماه تغییرات صورت گرفته و باید تغییر بدیم؟

سلام. دوست گرامی این عدد چندین بار تغییر پیدا کرد و در نهایت در روز 30 مهر و بر طبق آخرین مصوبه اعلام شده با عدد 650 تومان توافق کردند. در مقاله نیز اصلاح شد.

ممنون از مقاله خوبتون

ممنون از شما

با سلام در سایت قسمت بیمه بعد از تغیرات حق مسکن میزان بیمه اصلاح نشده است

سلام دوست عزیز امکانش هست بفرمایید دقیقا کدام بخش را میفرمایید؟

سلام حساب کردم با حقوق سال 1400 میتوانستم 60 حلب روغن 5 کیلوی بخرم . و با حقوق سال 1401 فقط 16 حلب روغن 5 کیلوی آقا درآمد ما به ریال و مخارج ما شده به دینار کویت و هر سال فقیر تر از سال قبل

سلام دوست عزیز. متاسفانه شرایط اقتصادی برای بخش عمده ای از مردم کشور، مناسب نیست.

سلام سوالی داشتم،من از۵اسفند مرخصی زایمان هستم ولی هنوز حقوقی دریافت نکردم می خواستم بپرسم اول اینکه حقوقم حدود چقدر میشه (جزء نیروهای خریدخدمات آموزش پرورش هستم)و دوم اینکه چندماه طول میکشه تا واریز بشه؟

سلام دوست عزیز. متاسفانه پاسخ به چنین سوالات تخصصی در حوزه کاری ما نیست.

سلام معذرت میخوام طبق همین پایه حقوق برای کار نیمه وقت مثلاً از ۹ صبح تا ۳ ظهر پنج میلیون و ششصد تومان نصفش رو به من میدن؟قصد کار در یک فروشگاه رو دارم.

چون کارم نیمه وقته یعنی نصف حقوق به من تعلق میگیره؟

سلام وقت بخیر من در شرکتی مشغول به کار بودم و بعداز یک سال و نیم منو بیمه کردن الان هم از کار بیرون اومدم و دارم از بیمه بیکاری استفاده میکنم، ایا میتونم ارشون بابت یک سالو نیم بیمه نکردن شکایت کنم؟؟

سلام. به شکایت کارگر از کارفرما، به جهت عدم پرداخت حق بیمه توسط او ، در مراجع صالح رسیدگی کننده در اداره کار رسیدگی می گردد.

سلام. به توافق شما بستگی دارد

سلام هنوز که جلسه شواری کار تشکیل نشده شما چجوری به این اعداد رسیدین برای سال ۱۴۰۲؟؟

سلام. دوست گرامی در مقاله هم ذکر شده که اعداد بر اساس لایحه بودجه 1402 است. فعلا تصمیم بر این اعداد است ولی امکان تغییر نیز هست.

با سلام. بر مبنای قانون کار، دستمزد کارمندی (با مدرک فوق لیسانس) با دستمزد مدرک کارگری چه تفاوتی دارد؟

سلام دوست گرامی لطفا از جداول موجود در مقاله استفاده کنید. علاوه بر این در نظر داشته باشید که میزان افزایش حقوق به سیاست های داخلی هر شرکتی بستگی دارد.

ما دو بخش حقوق و دستمزد داریم: افرادی که مشمول قانون کار هستند و افرادی که مشمول نیستند. در این بین طرح طبقه بندی مشاغل هم وجود دارد که 20 گروه شغلی وجود دارد. افراد با توجه به سابقه و تحصیلات در یکی از این طبقه بندی ها قرار می گیرند و حداقل حقوق و مزد سنوات آن ها مشخص می‌شود. اینکه شما در کدام دسته هستید بستگی به شرکت شما و کلیات طرح طبقه بندی دارد. در مجموع در حقوق کار فقط حداقل ها بیان می شود و کارفرماها از آن مبلغ کمتر را نمی توانند پرداخت کنند.

سلام. جواب سئوال شما در پادکست 180 رادیو مالی

باسلام.. چرا حقوق مستمری بگیرها در اردیبهشت افزایش پیدا نکرده مگه قرار نبود حقوقها افزایش پیدا کنه حقوق من که به اندازه همون پارسال واریزشده

سلام. اطلاعی نداریم متاسفانه

سلام حقوق من درسال۱۴۰۰سه میلیون هفت هزار وششصدچهل بود درسال ۱۴۰۱ با یک سال سابقه چقدر خواهد بود مرسی

خدا پدرتون رو بیامرزه ما تو پمپ بنزین کار میکنیم تازه رو سکو نیستیم بگیم درامد داریم دفتری هستیم هم صبح میایم سر کار هم شب تعطیلات هم نداریم از اون موقع که یادم میاد یعنی از 10 سال پیش حقوق ما قانون کاری نبوده و قرارداد برگه سفید امسال اومده خالص دریافتی ما رو با همه چیز کلا حق مسکن و غیره زده چهار میلیون و دویست به کی بگم با دو تا بچه نمیرسه این حقوق

سلام وقت بخیر مبلغ ثابت اضافه پرداختی ماهیانه باید روی حقوق هر ماه بیاد؟کارفرما این پرداخت میکنه؟ و اینکه سنوات سابقه ما در شرکت جدید میگه یا در شرکت های قبل کار کردیم و سابقه کاری هم داریم بهمون تعلق میگیره ؟!

سلام. پاسخ سئوال شما در قسمت ۱۸۰ رادیو مالی

سلام.من توشرکت کار میکنم اولاکه مرخصی یک روزدرماه برای کارگر حساب میکنه وجمعه ها رو اضافه کاری نمیزنه پایه سنوات سالانه نمیده همون ۲۱۰تومن،حق شیفت شب هم نمیزنه میتونم به اداره کار شکایت کنم

سلام.شما می توانید با مراجعه به سامانه جامع روابط کار از کارفرما بابت حقوق و دستمزد معوقه، شکایت کنید. مراحل شکایت از کارفرما بابت حقوق، ورود به سامانه، انتخاب گزینه پوشه خدمات و انتخاب ثبت دادخواست بدوی از پوشه اداره کل روابط کار است. مرجع صالح، جهت رسیدگی به این اختلاف، هیئت تشخیص و هیئت حل اختلاف اداره کار شهرستان و استان محل اشتغال می باشد.

چرا مالیات بر درامد کارگر با کارمند اختلاف فاحشی دارد در حالی که دریافتی یکسانی دارند ؟؟

سلام دوست عزیز متاسفانه پاسخ به این سوال، در حوزه کاری ما نیست.

سلام وقت بخیر من منشی آموزشگاهی هستم که از صبح ۹ تا ۱ و ۴ تا ۸ ،مجرد هستم ،پایه حقوق ماهانه بنده چقدر میشه؟فروردین هم ۲۵۰۰ واریز کردن

سلام دوست عزیز. بر اساس قانون جدید حقوق اداره کار 1401، تمامی افراد باید حداقل مبلغ حقوق رو دریافت کنند.

سلام سوال من این الان که دهم اردیبهشت هست نیروهایی که توسط پیمانکاران حقوق دریافت میکردند هم ازین حقوق و افزایش حقوق بهره مند شدن؟یا خیر اطلاعی دارید ؟

سلام دوست عزیز متاسفیم که برای پاسخ به این سوال نمیتونیم کمکی بهتون بکنیم.

سلام خسته نباشید من از نرم افزار حقوق دستمزد سپیدار استفاده میکنم میخاستم بدونم برای زدن حکم کارکنانم در سال۱۴۰۱ باید نرم افزار آپدیت کنم؟

سلام وقت شما بخیر برای بروز رسانی می‌توانید به باشگاه مشتریان سپیدار مراجعه نمایید. h ps:club.sepida sys em.i clubClub?Re u U l=Upda e

سلام.من از پارسال برج ۶ازبیمه بیکاری دارم استفاده میکنم حقوق فروردین و اردیبهشت برام واریزشد،ولی مثل حقوق پارسال….یعنی برای من افزایش نخورد؟یامشکلی پیش اومد،اگه کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم راهنمایی کنیدتااگه نیازهست من پیگیری کنم

سلام و وقت بخیر بر اساس قانون کار، بیمه بیکاری برابر با 55 درصد حقوق پایه است. در صورتی که افزایش سالانه حقوق از 55 درصد بیشتر باشد آن‌وقت افزایش سالانه حقوق به بیمه بیکاری نیز تعلق می‌گیرد. بنابراین به دلیل اینکه افزایش حقوق برای سال 1401 بیش از 55 درصد بوده، امسال افزایش حقوق به بیمه بیکاری نیز تعلق خواهد گرفت.

با سلام .. در تکمیل صحبتهای شما البته نظر و برداشت شخصی من اینه که افزایش سالانه حقوق به بیمه بیکاری فقط در صورتی تعلق خواهد گرفت که دریافتی حقوق بیمه بیکاری شخص از حداقل دستمزد پایه سال کمتر باشد…. با توضیحات شما پارسال که افزایش 55 درصدی نبوده یعنی برای هیچکس نمی بایست افزایش حقوق بیمه بیکاری اعمال می شد ولی من با پیگیری که از تامین اجتماعی انجام دادم دقیقا صحبتهای بالای منو تایید کردند البته از یک کارمند سازمان پرسیدم و بخشنامه و یا دستورالعملی را ندیدم .. ضمنا دقیقا برای بعضی از آشنایان که شرایط فوق را داشتند اعمال شده بود….

سلام دوست عزیز. اطلاعاتی که در سایت سپیدار قرار میگیرند، بر اساس اخبار رسمی منتشر شده هستند. ممنون میشیم اگر در وب سایت رسمی اطلاعاتی در این مورد مطالعه کردید، حتما به ما هم اطلاع بدید.

سلام ، سوال من این هست که تغییرات در حقوق ها ، البته در سال ۱۴۰۱ از چه ماهی اعمال میشه ؟ از فروردین یا اردیبهشت ؟

سلام دوست عزیز از اردیبهشت مابقی حقوق فروردین، در اردیبهشت باید پرداخت شود

سلام. بعضی از شرکتها حقوق اضافه نمیکنند و مثل سال قبل میخوان حقوق بدن، بهشون میگی چرا با این تورم حقوق زیاد نمیکنید میگن دولت به ما بابت تورم پولی نمیده که ما به شما بدیم. خب این چه وضعشه، از اون طرف توی خبرها میگن حقوق افزایش پیدا کرده از این طرف توی شرکت میگن نه همونه که هست، خواستین بمونید نخواستین برید. خیلی ها هم دست از کار کشیدن و رفتن. دنیا دست کیه بلخره؟

سلام دوست عزیز متاسفیم بابت شرایطی که دارید. امیدواریم که شرایط اقتصادی برای تمام مردم ایران بهتر شود.

اگر بیمه هستید میتونید شکایت کنید

سلام آیا کارگر ساده مشغول د سوپر مارکت حقوقش باید طبق حقوق وزارت کار باشه؟؟؟؟

سلام وقت شما بخیر. بر اساس قانون جدید حقوق اداره کار 1401، تمامی کارگران باید حداقل حقوق وزارت کار را دریافت کنند.

سلام حتی اگه کم کاری داشته باشند، باید حقوق کامل دریافت کنند؟

سلام. سئوالتون واضح نیست.

سلام برای افرادی که بیشتر از اداره کار حقوق میگیرن تو شرکت خصوصی کار میکنن برای اون افراد چه قدر اضافه باید بشه قانونیش و مقبولش چند درصد افزایش حقوق؟

سلام دوست عزیز بستگی به حقوق پایه دریافتی شما دارد

من پارسال آخرای سال 65 می‌گرفتم الان چقدر میفته برام؟؟ حدودا

به توافق شما بستگی دارد. اما حداقل حقوق سال جاری را می توانید از داخل وبلاگ بررسی کنید.

سلام خسته نباشید,چرا حقوق کارکنان بیمارستان داروخانه درمانگاه … ساعتی است در صورتی حقوق ثابت احتیاج داریم بیمه احتیاج داریم اصلا ب این گروه توجهی ندارن بعد فقط میان میگن کارد درمان زحمت کش همین …..

سلام دوست عزیز وقت شما بخیر متاسفیم که از ما کاری بابت این موضوع بر نمیاد. امیدواریم که شرایط اقتصادی ایران به زودی برای همه مردم بهتر شود.

سلام در جدول حق بیمه کارگری 1401 توی ردیف دستمزد روزانه مبلغ مزد روزانه مثل اینکه یه مقدار اشتباه شده و مال سال قبل نوشته شده

سلام دوست عزیز خیلی متشکریم از تذکر شما این مورد اصلاح شد

آیا حقوق فروردین ماه شرکت های خصوصی کامل است یا نصفه پرداخت میشود ؟

سلام دوست عزیز این مورد بستگی به توافق شرکت با کارمند دارد

سلام درسال 140026درصد به حقوق کارمنداندرمقطع پستهای کارشناسی اضافه شدو9درصددیگر ان مانده تا50درصد شود ولی برای پستهای غیر کارشناسی که تحصیلاتدانشگاهی دارن چون پست آنها غیر کارشناسی بود هیچی اضافه نشد ایا سزاوار است در یک دستگاه دولتی بعضی از کارکنان باوجود مجرد بودن وداشتن سابقه کمتر از ماذکهذ2 فرزند داریم ودر آستانه باز نشستگی هستیم باید درحدود2ملیون 400از ماکه دارای خانواده وسابقه بالاتر از انها داریم اعمال نشوداین چه عدالتی است اگرماتحصیلات دانشگاهی نداشتیم خوب امری جدا ولی بااین حال چرا 26درصد به ماکه نگهبان وتمام واحد ها که کارشناس هستند کارهای حمالی دراین واحد ها بر عهده مانگهبانان باید باشد فوق‌العاده اش را انه می گیرن کارهایشان بر عهده ماست خواهشمندم رسیدگی گردد(هلا ل احمر جمهوری اسلامی )

با سلام لطفا حقوق کارگران و نیروهای شرکتی را خیلی بیشتر از کارمندان رسمی افزایش دهید . زیرا قبل از دولت روحانی حقوقها مساوی بود اما جناب روحانی دوبار در سال حقوق کارمندان (رسمی)دولت را افزایش داد که باعث شکاف زیاد بین کارمندان رسمی دولت و کارگران شد . درصورتیکه در صورت مساوی بودن حقوقها هم کارمندان رسمی دولت(خیلی بیشتر از حقوقشان مزایای دیگر دریافت می کنند )که کارگران و نیروهای شرکتی بی بهره اند

سلام دوست عزیز متاسفیم که ما در تعیین حقوق، نقشی نداریم.

نگفت مال شما کم بشه گفت کارگری زیاد بشه

سلام وقت بخیر از چه تاریخی اعمال میشه؟

سلام دوست عزیز از اردیبهشت اعمال میشود اما مابقی حقوق فروردین در اردیبهشت باید پرداخت شود

سلام وقت بخیر بنده میخوام قرارداد بنویسم حداقل حقوق رو الان شما تو جدول نوشتید خوب کارفرما تا چند درصد میتونه افزایش بده حق مزد روزانه رو؟

سلام. به توافق شما بستگی دارد.

سلام.. وقت بخیر ممنون بابت اطلاع رسانی.

سلام ، من دو سال سابقه ی بیمه دارم و یک فرزند دارم گویا تو خبرها خوندم که حداقل حقوق من ۶۳۰۰۰۰۰ تومان میشه ) البته فک کنم نزدیک ۴۰۰ هزار تومان باید حق بیمه پرداخت کنم که میمونه ۵۹۰۰۰۰، آیا باید ده درصد مالیات هم از این مبلغ کسر بشه یا خیر؟؟؟

سلام وقت شما بخیر. لطفا به پادکست های زیر استفاده کنید: h ps:www.sepida sys em.compodcas s?i em_id=9864 h ps:www.sepida sys em.compodcas s?i em_id=9900 h ps:www.sepida sys em.compodcas s?i em_id=10102

سلام تکلیف فرزند سوم به چه صورت است چون تا فرزند دوم را آورده اند

سلام وقت شما بخیر. طبق آنچه که در متن گفته شده است: با افزایش ۵۷.۴ درصدی پایه مزد و افزایش ۵۳.۵ درصدی کل دریافتی کارگران، دستمزد برای یک خانوار متوسط ۳.۳ نفره که مبنای محاسبات ما قرار دارد، به ۶ میلیون و ۴۳۳ هزار تومان رسید؛ افزایش ریالی دستمزد خانوار متوسط، ۲ میلیون و ۴۲۰ هزار تومان بود”.

سلام .بنده یک معلم پیمانی هستم که مهر 1400برایم حکم پیمانی زدن و تقریبا 11سال سابقه بیمه دولتی توی یک ارگان دولتی دارم که کل سوابقم به 14سال می رسد ولی حقوقم با سه فرزند الان 5600 است بدون کسورات . ولی حقوق یک کارگر در 401 بالای 6500هست جریان این چی هست .می‌خوام بدونم .چرا حقوق یک کارمند کمتر از یک کارگر تازه کار هست .

سلام دوست عزیز. سپیدار فقط در زمینه اطلاع رسانی حقوق اداره کار 1401 فعالیت دارد و متاسفانه نمیتوانیم در این زمینه به شما کمکی بکنیم.

فرزند کمتر ، زندگی بهتر افزایش جمعیت جز آسیب به طبیعت و ستم به حیوانات زبان بسته سودی ندارد. جمعیت کره زمین به 9 میلیارد رسیده آیا باز هم به فکر تولید فرزند هستید؟

تو بگو صد میلیارد. هرکی فکر میکنه جمعیت زیاده خودکشی کنه خو

درود بر شما دقیقا همینه واقعا متاسفم برا افرادی که هنوز در فکر آوردن فرزند اون هم برا بار چندم هستند

سلام۴۰۰تومان دیگه بهش اضافه میشه

سلام جدول اشتباهه شما حقوق 1400 رو برای 1401 نوشتین

سلام وقت شما بخیر. جدول آپدیت شده است.

سلام وقت بخیر …این جدول حقوق و دستمزدی که گذاشتین چرا اینجوریه؟ تمامی اعداد و ارقامی که در جدول در سال 1401 درج کردین، مربوط به سال 1400 هست…. دستمزد روزانه سال 1400، مبلغ 885،165 ریاله …شما اینو در سال 1401 درج کردین….

سلام وقت شما بخیر. در حال حاضر اطلاعات جدول بر اساس قانون جدید حقوق وزارت کار، به روز شده است.

سلام لیستی که شما زدی 1401 توی خیلی سایتا زدن 1400 مال کی درسته ؟

سلام وقت شما بخیر. در حال حاضر اطلاعات جدول بر اساس قانون جدید حقوق وزارت کار، به روز شده است.

سلام خسته نباشید، حداقل دستمزد یک شاگردکارگر سوپرمارکت در سال ۱۴۰۱ چقدر هست ؟

سلام وقت شما بخیر. رقم دقیق هنوز توسط مراجع رسمی اعلام نشده است. به محض انتشار اخبار صحیح، در همین صفحه اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

ممنون از شما بابت سایت خوبتون

سلام، خیلی ممنون از همراهی شما.

سلام دوستان روزی 11ساعت کار میکنم اونم جوشکاری در شرکت ،با اضافه کاری سه تا اولاد دریافتی میشه 5100حالا 1500اجاره میدم پول قبضها 300میشه،من واقعا نمیدونم درد مو به کی بگم که خیلی وقتها نمیتونم خوراکی ساده برا بچه ام بخرم،،،من نمی بخشم اقایانی که مسؤل این وضعیت هستند،،بخدا مرگ بهتر تا زندگی در این زمانه،،،چه شب عیدی ،،برا ما قشر کارگر عیدی وجود ندارد

سلام دوست عزیز. امیدواریم که شرایط اقتصادی برای تمامی مردم بهتر شود.

سلام وزارت کارفرما طردارکارفرماهستش وکارگربایدتمام نداری ومشکلات رابدون بکشه خداوکیلی چرادولتهابفکرکارگروخانواده درعذابش نیستن قیمتهاچندبرابرولی حقوق کارگرفقط بخورنمیره وخانواده درحسرت نداریهاخدابه هممون رحم کنه

سلام. امیدواریم که شرایط اقتصادی برای تمام مردم ایران، بهتر شود.

سلام….خیلی تشکرازمسولین کشور….حقوق کارگران راطبق نرخ سال گذشته افزایش پیدا شد….نه طبق افزایش بی مورد….

این حقوق متعلق به سال ۱۴۰۰میباشد نه ۱۴۰۱

عرض سلام و وقت بخیر. در حال حاضر اطلاعات جدول بر اساس اطلاعیه جدید حقوق وازت کار 1401 به روز شده است.

با سلام جدول مقایسه ای حقوق سال 1400 با سال 1401 اشتباه شده. فقط عنوان ستون را تغییر دادید (1400 و 1401) آیتم های حقوق 1401 که نوشتین، همان مبالغ 1400 هست. و آیتم های حقوق 1400، همان سال 1399 است.

سلام وقت شما بخیر. اطلاعات جدول مطابق با تغییرات حقوق 1401 به روز شده است.

متاسفانه این حقوق های که میگیریم منصفانه نیست،البته بنده استاد کاری کار میکنم،کارگر حقوق کمتر از 8 یا 6 میلیون کمتر ارزش نداره،در دوره ای ما زندگی میکنیم،که ریالی کار میکنیم و دلاری خرج می‌کنیم،برای اینکه یک فرد عادی بتونه زندگی کنه و خیالش راحت بشه بدهکاری نداشته باشه،کارگر عادی ماهی 8 میلیون،استاد کار هم از 10 تا 15 میلیون باید درآمد داشته باشه ،ما در زمان گذشته زندگی نمی‌کنیم که حقوق ثابت نگه داشتن با مقدار بسیار ناچیز تغییر که تاثیری نداشته،الان پاتو میذاره مغازه حداقل صد تومن در روز عادی میره یعنی روزی هشتاد دربیاری بازم 20 تومن بدهکار میشی ،این یعنی ضرر

سلام. الان یک کارگر ساده حقوقش چقدره به همه حق مسکن و فلان… یعنی اخر ماه چقدر دستشو میگیره لطفا هم رسمی یا قرار دادی شرکتی اینها رو توضیح میدین لطفا ممنونم

سلام. حتما دوست عزیز

سلام وقت بخیر این دوستانی که میفرمایند کارفرما حق مسکن و خواروبار نمیده اگر ساکن محدوده قرچک پیشوا ورامین هستید برای کار تماس بگیرید حقوق وزارت کاری هست 02136424081

سلام الان یه سوال پیش میاد. اینکه الان حقوق و دستمزد مثلا مرداد را باید بر اساس آخرین مصوبه محاسبه کنیم، ولی در مورد ماه های پیش از مصوبه نهایی چطور؟ باید با همان رقم اولیه بماند یا نه، با مصوبه جدید مجددا محاسبه شود؟

سلام کسی هست به درددل کارگرگوش بده کارگری که چند سال یک جا کارمیکنه اما دریغ ازبیمه ومزایامسکن خوارباروغیره اگه از کارکردن امتناع کنه بیکارمیشه اگه شکایت کنه بیکارمیشه پس چه خاکی توسرمون بکنیم کجا رعایت حق کارگرمیشه.

سلام بر همه ای کاش کار فرما هم حرفش به حساب می اومد یعنی شده کارگر مجانی فقط کار میکنه هزینه میکنه بیمه میده اجاره و پول پیش میده حقوق میده شما را بخدا این شرکت یا کارگاه چی داره براش شورای عالی کار فقط به فکر کار گر اس جور نابسامانی اقتصادی رو از گرده کار فرما میکشن نتیجه هر روز کارگاهها تعطیل و کارگران بیکار خواهد شد

به نظرم تمام مسئولین از رده ی بالا تا پایین وزرا و نماینده ها و مدیران.. همگی باید ساعت کاری و حقوق عین یک کارگر یا کارمند معمولی بگیرند بعد از یکسال بیان حقوق تعیین کنن. اونها همونقدر زمان از عمرشونو میدن برا کار کردن که بقیه میدن! چرا انقدر تفاوت! تازه گاهی تصمیمات اونها خسارت به بار میاره نه آبادانی که کسی هم ازشون حقوقی بابتش کسر نمی کنن. ده برابر یه کارگر حقوق میگیرن معلومه که درکی از حقوق دو تومنی ندارن..

سلام شما گارگاه چی دارین؟

سلام و وقت به خیر کمک هزینه بن خواروبار به مبلغ 4.000.000 ریال معاف از بیمه و مالیات نیست. چون تو موارد معاف از بیمه و مالیات کمک هزینه عائله مندی آمده

ما نیرو شرکتی بیمارستان هستیم اونم بیمارستان کرونا بعد قبل عید به کادر درمان ۵۰درصد اضاف شد ولی گفتن چون شما شرکتی هستید هیچی تعلق نمیگیره چه وضعشه شرکتی باید اقد حقوق کم بگیره

سلام به قول دوستان کاش حد اقل پایه حقوق روزانه را افزایش میدادند نه حق مسکن و خوار و بار و….

سلام متشکرم

عالی ممنون از اطلاع رسانیتون .

ممنون از شما

ما که حق مسکن نمیگیریم ، حداقل پایه حقوق رو بیشتر میکردن

مسئولین این دولت چرا بفکر کارگران نیستن .بااین پایه حقوق یک میلیون وهشت صد که برای کارگر تعیین کردن ایا خودشان هم می توانن بااین حقوق زندگی کنن .چجور میشه توی این گرانی واوضاع خراب مملکت زندگی کرد. هر روز گرانی تورم شرایط زندگی سخت وسختر شده. بفکر کارگران باشید

کاش مسئولین یکم به فکر بازنشستگان بودند با اینکه مرتب گفتند همسان سازی حقوق ولی یک قدم برنداشتند و بازنشسته ها باحدقل حقوق نه توانایی پرداخت هزینه های بیماری هایی که سراغشان میآید دارند نه توانایی حد اقل پذیرایی از عروس و داماد ها ونوه هایی که به دیدارشان میایند.

سلام ما کارفرمایان که قبلا بیمه داشتیم ولی الان نداریم در شهر های کوچیک چکار باید کنیم هیچ مزایایی مثل معیشتی بن و… به ما تعلق نمیگیره ولی درآمد ما خیلی کمه باور کنید از یک کامند ساده هم در آمد ما کمه

سلام اداره کارباید درنظرداشته باشد 90%کارگران جمعه کاری و تعطیل کاری دریافت نمیکنن با اینکه تمام ایام تعطیلی سال رو کارمیکنند کارگریم زیاد اصرار کنه درجا اخراج میشه پس سعی کنند بیشترروپایه تمرکز کنند مسولین ممنون

سلام لطفا جدول بروز رسانی شده حقوق و دستمزد متناسب با آخرین تغییرات 18 خرداد 1399 را در سایت بگذارید

سلام. حتما

حقوق بیکاری ما که از برج ۸ سال ۹۸ مبلغ ۱۵۰۰ تقریبا وگفتند که بعداز پرداخت چند ماه بعدا میتوانیم حق اولاد به شما بدهیم حتی هم نوشتند که نمیتونیم ۴ نفر وفقط ۳ نفر به ازای هر نفر ۱۰٪ اما تا الان حق اولاد ندادن با اینکه از سال ۸۶ تکفل والدینم در لیست بیمه است و ۴ فرزند دارم تا حالا حقوق پایه فقط پرداخت میشود.

باسلام تورابه خدابه این مدیران وزارت کاراطلاع بدیدکه اکثرشرکتهای خصوصی نه حق اولادمیدن نه حق مسکن حتی روزتعطیل که سرکارهم میریم اضافه کارنمیدن بن کارگری که اصلانمیدونیم چه رنگی هستش امیدواریم ازسالهای آینده همه مواردذکرشده را یکپارچه کنن وبه پایه حقوق اضافه کنن تاحق کارگربدبخت اینقدرخورده نشه.ممنوم

بیشتر کارگرا فقط پایه حقوق میگیرن خبری از حق مسکن وحق اولاد نیست. بهتر بود به جای که حق مسکن و زیاد کنن پایه حقوق رو زیادتر میکردن تا برا همه این افزایش یکسان باشه

حداقل دستمزد سال 1401چقدراضافه شده است سال آینده حقوق چقدرمیشود

بجای حق مسکن بهتر بود پایه حقوق رو افزایش بدهند و یه فکری هم بحال اشخاصی که بیمه بیکاری دریافت میکنن بکنند….

این حقوق کفاف زندگی مونو نمی ده لطفا تجدید نظرکنید

با سلام امروز بیست و پنجم خرداد است ولی بیمه بیکاری فروردین و اردیبهشت هنوز واریز نشده یکی بگه توی این وضعیت باید گدایی کنم

سلام به مسعولین لطفا ما شرکتی ها را قراردادی کنید حقوق مون یه تکون بخوره ممنون میشیم

سلام امروز مبلغ بیمه بیکاری واریز شده ولی همون مبلغ سال گذشته هست در صورتی که قانون میگه نباید از حداقل حقوق کمتر باشه و باید یک میلیون و هشتصد واریز میشد

سلام بله قطعا تفاوت خواهد داشت و هیچ وقت ثابت نبوده و نیست ، این موضوع نص صریح قانون است و قطعی و لازم الاجراست ممکنه تاخیری در پرداخت صورت بگیرد اما حداقل حقوق جدید اجرا خواهد شد و مابه التفاوت در ماههای بعد پرداخت خواهد شد.

انشاالله که زمانی برسدهرچه زودترکه حقوق کارگران مظلوم به اندازه نیازروزمره وماهانه شان تعین شودتابلکه هیچ پدری شرمنده فرزندان وخانواده خودنشود. الهی آمین.

خیلی متاسفم برای خودم و کسانی که مثل من دلسوزانه کار میکنن،وحقشون ضایع میشه من یک ماه کامل را مشغول به کاردراداره ای هستم ولی فقط ده روز بیمه برای من رد میشه بدون هیچ اضافه کاری،کسی هم جوابگو نیست میگن یا بااین شرایط باید کنار بیایید یا تعدیل.نمیدونم چطوری میخوان جوابگو باشن اینها حق الناسه و این پولایی‌که حق امثال منه خوردن نداره.

سلام. ببخشید من الان مدت 7 ماه در یک کارگاه صنعتی کار می کنم با شرایط وزرات کاری.الان روی هم 4 میلیون می گیرم. می خواستم بدونم که عیدی من چقدر میشه و به چه صورت و با چه معادله ای محسوب می شود

سلام وقت شما بخیر. لطفا برای محاسبه آنلاین عیدی 1400 روی لینک کلیک کنید.

من هم سال 96 و 97 بیمه بیکاری گرفتم ولی کل یکسال عددش ثابت بود وتغییری نکرد

ب نظر من مزایا رو باید بردارن جاش حقوق واقعی رو بدن چرا ک مزایا رو شرکت های خصوصی هر جایی نمیده حق مسکن و حق فرزند و غیر

سلام من در حال حاضر در کارخانه شیمایی مشغول به کار هستم و ۲۵ سال سابقه کار دارم می خواهم بدانم پایه حقوق در سال ۱۴۰۱ چقدر است وایا سختی کار شیمیایی برای من تعلق میگیره با تشکر

سلام اونقدر افغانی وعرب وارد ایران شده که ما باید بریم گدایی کنیم

سلام.مزایای ماهانه مشمول جمع کدوم موارد میشه؟! سال ۱۴۰۰مزایای ماهانه افراد مجرد۱۰.۵۰۰.۰۰۰ریال بود امسال چقدر شده؟!

با سلام. منظور از حداقل حقوق یعنی چه؟ در حکم کارگزینی یک کارمند یک حقوق ثابت وجود دارد که شامل حق شغل و حق شاغل است و جمع این دو حقوق ثابت می شود، البته بدون در نظر گرفتن پست مدیریتی. پس از آن مزایای دریافتی ذکر شده است. حالا این ۵۶۰۰۰۰۰ تومان فقط همان حقوق ثابت است یا به همراه مزایا مثل حق عائله و اولاد…… است؟

چرا حقوق شاغلین ۶۰ درصد افزایش داشته در حالی که حقوق باز نشستگان مهر ۹۸، ۱۵ درصد افزایش داشته ؟

دیدگاه خود را ثبت کنید لغو پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه *

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

Δdocume .ge Eleme ById( ak_js_1 ).se A ibu e( value, ( ew Da e() ).ge Time() );

حقوق اداره کار در سال 1402