تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۸

دعای اخر سال 1401

دعای اخر سال 1401

دعای اخر سال 1401

دعای مخصوص چهارشنبه سوری، آخرین چهارشنبه سال جهت گشایش مشکلات و افزایش رزق و روزی.دعا در چهارشنبه سوری به دلیل مبارک ودن این روز از نظر خیلی ها مواثر

دعای چهارشنبه سوری آخر سال 23 اسفند 1401 ازدواج????

دعای مخصوص چهارشنبه سوری، آخرین چهارشنبه سال جهت گشایش مشکلات و افزایش رزق و روزی.دعا در چهارشنبه سوری به دلیل مبارک ودن این روز از نظر خیلی ها مواثر میباشد.از قدیم باور داشتیم که زمان پریدن از روی آتش میتوانیم بدی ها و پلیدی ها و احساسات شیطانی و افکار شیطانی را روی آتش بی افکنیم و وقتی چند بار از روی آتش چهارشنبه سوری پریدیم به دلیل بار روانی حاکم، واقعا احساس سبک بالی به ما دست میداد.

فهرست دسترسی سریع

مقام معظم رهبرى نيز درباره چهار شنبه سورى مى ‏فرمايند:

اما راجع به چهارشنبه سورى در اين چند روز قبل از سال، تقريباً تمام راديوهاى بيگانه صحبت کردند درست نقطه مقابل آن نظر اسلامى…شما ببينيد در ايّام تحويل، مردم چه مکان هايى اجتماع مى کنند ديشب در اطراف آستان قدس رضوى، با اين که نيمه شب بود، جاى سوزن انداختن نبود تا بست شيخ بهايى و تمام اين اطراف، مردم براى توجّه، روى زمين نشسته بودند يعنى عيد نوروز، همراه با معنويت. يا ديشب- نيمه شب- هزاران انسان علاقه مند، از خواب و خانه و زندگى و محيط خانواده بيرون آمدند و به مرقد امام بزرگوار رفتند. يعنى جنبه معنوى. سخنرانى در بارگاه رضوى (اول فروردین 1378)

کمتر کسی میدونه که سریعترین راه خرید دلار، خرید تتر هستش. چون قیمت هر تتر برابر با ۱ دلاره. تتر در هر لحظه از شبانه روز خرید و فروش میشه و نگرانی نگهداری از دلار کاغذی رو هم نداره. در حال حاضر بزرگترین صرافی که این امکان رو به ایرانی‌ها می‌ده، صرافی نوبیتکس هست. شما در کمتر از سه دقیقه می‌تونین تو این صرافی حساب باز کرده و سریع و آسان به صورت آنلاین دلار بخرین.

چرا آخرین سه شنبه سال اهمیت دارد؟

چهارشنبه سوری نام جشنی است کهنه و دیرین که از دیرباز طی مراسم باشکوهی برگزار می شود و آن را با نام های جشن چهارشنبه پایان سال و شب چهارشنبه سرخ نیز می شناسند. این جشن به هنگام غروب آخرین سه شنبه سال آغاز می شود و تا پاسی از شب ادامه دارد.

دعای چهارشنبه سوری آخر سال

دعا برای روا شدن حاجات در چهارشنبه اخر سال

اللهم اصرف عنی شر هذا الیوم و اعصمنی بعصمتک من شرور هذا الشهر و جنبنی عما اخاف من   نحوساته و کرباته بفضلک یا رافع الشرور و یا مالک یوم النشور بلطفک یا ارحم الراحمین

این دعا برگرفته از یک وبلاگ بوده و معنی آن به شرح زیر می باشد.

دعای گشایش بخت ( ازدواج) در عرض 1 هفته

روش ختم سوره الرحمن جهت گشایش بخت و ازدواج در عرض یک هفته به این صورت است که برای بازشدن و گشایش بخت در عرض یک هفته می‌بایست هفت سوره قرآن را بخوانید. هر روز یکی از سوره ها را باید خوانده شود. ترتیب خواندن سوره‌ها را در ادامه آمده‌است:

همچنین زمان ختم سوره الرحمن، هربار که به آیه «فبایّ آلاء ربّکما تکذّبان» رسیدید، بایستی متن را بخوانید:

«لا بِشَیْء مِنْ آلائِکَ رَبِّ اُکَذِّبْ»

این دعا دارای منابع معتبری همچون الکافی، ج‌۳، ص‌۴۲۹؛ ثواب الاعمال، ص‌۱۱۶ و بحارالانوار، ج‌۸۹، ص‌۳۰۶ می‌باشد.

سه شنبه 23 اسفند چه تفاوتی با دیگر روزهای سال دارد؟

گفته می شود زمانی که زرتشت، با تنظیم حسابِ زمان و تاریخ، موفق به تدوین تقویم شد۹، مصادف با سالی بود که تحویل سال به سه شنبه می افتاد. نیمی از آن سه شنبه از سال قدیمی به شمار می آمد و از ظهر به بعد، سال جدید آغاز می شد. از آنجا که در آن زمان هم آغاز هر روز را از نیمه شب حساب می کردند، فردای سه شنبه را به عنوان نوروز اعلام کردند و شب پیش از آن را به جشن و سرور و آتش بازی پرداختند. سال ها گذشت و جشن گرفتن در آخرین سه شنبه سال بدون توجه به روز آغاز سال به صورت فرهنگی دیرینه در آمد و پاس داشته شد.

البته اسلام نیز تا حدی در پابرجای ماندن این جشن تاثیر داشته است. اعراب روز چهارشنبه یا یوم الربعا را روزی نحس می دانند و این امر بهانه ای شد تا ایرانیان با جشن و سرور به جنگ این نحسی بروند و آن را به دَر کنند. اعراب این شب را سور سرخ می نامیدند. آنها معتقد بودند که روزهای نحس و شوم را باید جشن گرفت تا شیاطین و اجنه فرصت رخنه در وجود آدمی را پیدا نکنند.

آتش افروزی و پریدن از روی آتش

آتش افروزی را می توان زیبا ترین و قدیمی ترین آداب مربوط به چهارشنبه سوری دانست که پس از سال ها هنوز هم بخش اصلی این جشن به شمار می رود. مردم آتش را در حیاط خانه، کوچه و یا محلی باز برپا می کنند و از روی آن می پرند. رسم بر این است که تعداد کوپه های آتش سه عدد باشد و به هنگام پریدن از روی آنها این عبارت خوانده شود:

این عبارت به معنای آن است که بیماری ها و ناخوشی ها را دور می ریزیم و سلامتی.

بالن آرزوها

یکی از مراسمی که جایی در ریشه های فرهنگی ما ندارد و در چند سال اخیر جای خودش را در میان مراسم چهارشنبه سوری باز کرده است، به آسمان فرستادن بالن آرزوهاست. شما می توانید آرزو های تان را به آسمان بفرستید و بالا رفتن آنها را تماشا کنید. ببینید که چگونه این نورها در سیاهی، آسمان را روشن می کنند و به نقطه ای ریز بدل می شوند. این بالن ها به رنگ های مختلفی هستند و تصویری تازه را به آسمان می بخشند.

5 نیرو چهارشنبه سوری ایرانیان باستان

نظر شما در مورد این مطلب و چهارشنبه سوری چی هست ؟؟

کمتر کسی میدونه که سریعترین راه خرید دلار، خرید تتر هستش. چون قیمت هر تتر برابر با ۱ دلاره. تتر در هر لحظه از شبانه روز خرید و فروش میشه و نگرانی نگهداری از دلار کاغذی رو هم نداره. در حال حاضر بزرگترین صرافی که این امکان رو به ایرانی‌ها می‌ده، صرافی نوبیتکس هست. شما در کمتر از سه دقیقه می‌تونین تو این صرافی حساب باز کرده و سریع و آسان به صورت آنلاین دلار بخرین.

برچسب گذاری شده در:

O e Comme

خدایا به ما نیرو بده ،انرژی بده تا دنیا رو به جای بهتری برای زیستن تبدیل کنیم .خدایا عزیزان مارو از،بلا محفوظ کن و سال نیکویی برای همه ی ما رقم بزن .امین

دیدگاهتان را بنویسید لغو پاسخ

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

Δdocume .ge Eleme ById(ak_js).se A ibu e(value,( ew Da e()).ge Time())

اشتراک گذاری:

درباره نویسنده

مدیریت

اخبار داغ روز با ما

با توجه به علاقه ای که به بورس و ارزهای دیجیتال و تحلیل تکنیکال داشتم ، برای ارائه تجربه های کسب شده طی چند سال اخیر وبسایت استار بورس را راه اندازی کردم . تحلیل های قرار گرفته در سایت صرفا تحلیل شخصی می باشد و به هیچ وجه سیگنال خرید یا فروش نیست . برای دیدن تحلیل تکنیکال سهام بورس ایران و تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال و اموزش اندیکاتور و فیلتر های بورس می توانید در کانال تلگرام استار بورس عضو شوید ...

دعای اخر سال 1401