تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۸

سفید کردن انگشتر نقره

سفید کردن انگشتر نقره

آموزش طریقه‌ تمیزکردن انگشتر نقره در 9 مرحله +بررسی علل سیاه شدن انگشتر نقره و اکسید شدن آن + بهترین و سریع‌ترین روش جرم‌زدایی انگشتر نقره، روش های خانگی و ساده

9 روش ساده تمیز کردن انگشتر نقره سیاه شده????فقط در 3 دقیقه!

نقره‌جات از پرطرفدارترین زیورآلات هستند. با استفاده‌ی مداوم از آن‌ها پس از مدتی شاهد تغییر رنگ و جرم‌های روی آن خواهیم بود. به همین دلیل تمیز کردن نقره‌جات موضوع بسیار مهمی در زیبایی آن‌ها است. برای تمیز کردن انگشتر نقره روش‌های بسیاری وجود دارند. دانستن نحوه‌ تمیز کردن مهم‌ترین اصل در نگهداری از انگشتر نقره است. این مطلب از وبسایت آنلاین خرید نقره سیلور110 شما را با روش‌های ساده و طرز تمیز کردن انگشتر نقره بیشتر آشنا خواهد کرد.

فهرست محتوا

چرا انگشتر نقره سیاه می‌شود؟

اگر شما هم ازافرادی هستید که به استفاده از زیورآلات نقره مخصوصا انگشتر علاقه‌ زیادی دارید، احتمالا با مشکل سیاه شدن‌ و روش برق انداختن انگشتر نقره خود مواجه شده‌اید. تیره و کدر شدن خاصیت نقره است. علت سیاه شدن انگشتر نقره را می‌توان تماس آن با عرق و چربی بدن دانست؛ این تیرگی به معنای خورده شدن و یا از بین رفتن نقره نیست و جزوی از خاصیت آن است.

یکی از دلایل دیگر سیاه و زرد شدن نقره، واکنش آن با مولکول‌های هوا است. البته این اتفاق برای نقره‌ی خالص بسیار نادر است ولی در نقره‌ی 925 به دلیل وجود مس در ترکیب انگشتر نقره، وجود جرم روی آن را قطعی خواهد کرد. از دیگر علت سیاه شدن انگشتر نقره تماس آن با مواد شوینده، مواد آرایشی مثل رنگ مو و انواع سفید کننده‌ها را می‌توان نام برد. اما آیا راه حلی برای جلوگیری از تیره شدن و تمیز کردن انگشتر نقره وجود دارد؟ برای رفع تیرگی انگشتر نقره چه اقداماتی لازم است؟

چگونه انگشتر نقره را سفید کنیم؟

یکی از دغدغه‌های مهم افرادی که از زیورآلات نقره استفاده می‌کنند، جلوگیری از سیاه شدن آن است. یکی از جذابیت‌های نقره، جلا و درخشندگی آن است. برای حفظ این درخشش ارائه‌ روش سفید کردن انگشتر نقره بسیار ساده و نتیجه‌بخش است. آموزش ویدئویی تمیز کردن انگشتر نقره:

طریقه‌ سفید کردن انگشتر نقره به روش‌های زیر خلاصه می‌شود:

سریع‌ترین روش جرم‌زدایی انگشتر نقره

روش‌های پیشنهاد شده در قسمت قبل همگی در جرم‌گیری انگشتر نقره بسیار موثر هستند. اما اگر در موقعیتی ضروری بودید که زمان زیادی برای انجام روش‌های قبل نداشتید، می‌توانید سطح بیرونی رکاب انگشتر خود را به فرش بکشید. خواهید دید در عرض یک ثانیه جرم‌های روی رکاب به راحتی از بین می‌روند. سعی کنید از این روش زیاد استفاده نکنید و به صیقل دادن انگشتر نقره‌ خود در زمان مناسب اهمیت دهید، زیرا این روش در دفعات زیاد ممکن است به انگشتر شما آسیب بزند. آشنایی با روش‌های نگهداری از انگشتر نقره می‌تواند عمر انگشتر را بیشتر کند.

بهترین روش شستن انگشتر نقره

از بهترین روش تمیز کردن نقره استفاده از خمیر دندان است. در نحوه سفید کردن انگشتر نقره با خمیر دندان نیاز به یک مسواک نرم دارید. در ابتدا انگشتر را با آب سرد مرطوب کنید؛ سپس انگشتر را با خمیر دندان آغشته کرده و به مدت 3 تا 5 دقیقه با مسواک جلا دهید. پس از آن انگشتر را با آب سرد بشویید. به وضوح درخشندگی انگشتر را مشاهده خواهید کرد.

نتیجه‌گیری

در نهایت نحوه‌ تمیز کردن انگشتر نقره و طریقه‌ی شستن انگشتر نقره به شما در نگهداری از آن کمک خواهد کرد. سعی کنید پس از استفاده از زیورآلات و انگشتر نقره خود، روزانه آن‌ها را به طور صحیح و مرتب پولیش کرده و درخشش آن‌ها را دائما حفظ کنید. زیورآلات نقره‌ی خود را طولانی مدت در محلو‌ل‌های مختلف قرار ندهید. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ تمیز کردن انگشترهای نقره می‌توانید به این مقاله مراجعه کنید.

سفید کردن انگشتر نقره