تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۲

هوای دورود

هوای دورود

MeteoTrend: آب و هوا در دورود برای امروز و فردا و هفته. دقیق و دقیق پیش بینی آب و هوا در دورود. دما و رطوبت هوا, فشار, سرعت و جهت باد های آسمانی, طلوع, غروب. دورود, لرستان, ایران

پیش بینی آب و هوا در دورود شهر

زمان دقیق در دورود:

آب و هوا و هواشناسی و شرایطچهار شنبه01فوریهدر دورود

آب و هوا و هواشناسی و شرایطپنج شنبه02فوریهدر دورود

آب و هوا و هواشناسی و شرایطجمعه03فوریهدر دورود

آب و هوا و هواشناسی و شرایطشنبه04فوریهدر دورود

آب و هوا و هواشناسی و شرایطیکشنبه05فوریهدر دورود

آب و هوا و هواشناسی و شرایطدوشنبه06فوریهدر دورود

آب و هوا و هواشناسی و شرایطسهشنبه07فوریهدر دورود

آب و هوا و هواشناسی و شرایطچهار شنبه08فوریهدر دورود

آب و هوا و هواشناسی و شرایطپنج شنبه09فوریهدر دورود

آب و هوا و هواشناسی و شرایطجمعه10فوریهدر دورود

آب و هوا و هواشناسی و شرایطشنبه11فوریهدر دورود

چهار شنبه, 1 فوریه 2023۱۲ بهمن ۱۴۰۱
پنج شنبه, 2 فوریه 2023۱۳ بهمن ۱۴۰۱
جمعه, 3 فوریه 2023۱۴ بهمن ۱۴۰۱
شنبه, 4 فوریه 2023۱۵ بهمن ۱۴۰۱
یکشنبه, 5 فوریه 2023۱۶ بهمن ۱۴۰۱
دوشنبه, 6 فوریه 2023۱۷ بهمن ۱۴۰۱
سهشنبه, 7 فوریه 2023۱۸ بهمن ۱۴۰۱
چهار شنبه, 8 فوریه 2023۱۹ بهمن ۱۴۰۱
پنج شنبه, 9 فوریه 2023۲۰ بهمن ۱۴۰۱
جمعه, 10 فوریه 2023۲۱ بهمن ۱۴۰۱
شنبه, 11 فوریه 2023۲۲ بهمن ۱۴۰۱

روند دما

آب و هوا در شهرستانها در این نزدیکی

آب و هوا را بر روی نقشه

دایرکتوری و اطلاعات جغرافیایی

دورود ( تلفظ ) یکی از شهرهای استان لرستان و مرکز شهرستان دورود است. دورود از نظر جمعیت بعد از خرم‌آباد و بروجرد سومین شهر پرجمعیت لرستان و هشتادمین شهر پر جمعیت ایران است. جمعیت دورود طبق سرشماری سال ۱۳۹۵ مرکز آمار ایران، برابر با ۱۲۱٬۶۳۸ نفر گزارش شده‌است. دورود در دامنه رشته کوه زاگرس و در کنار اشترانکوه قرار گرفته‌است. دو سر شاخه رود دز یکی از شمال و یکی از شرق در دورود به هم می‌پیوندند و با نام رودخانه سزار سرچشمه اصلی رود دز می‌شوند. از لحاظ گردشگری، بیشتر توجه به جاذبه‌های طبیعی و تاریخی دورود معطوف می‌شود. وجود دریاچه گهر، اشترانکوه، کوه پریز و .. در دورود باعث شده‌است که این شهر لقب پایتخت طبیعت ایران را یدک بکشد. این شهر زیباترین شهر لرستان از نظر طبیعت محسوب می‌شود. هم چنین به دلیل وجود آبشارهای متعدد در این شهر لقب سزمین آبشارهای خروشان هم به این شهر داده می‌شود.

مردم شهر دورود عمدتاً مسلمان و پیرو مذهب شیعه هستند. زبان مردم، لری، شامل لری خرم‌آبادی، لری بختیاری و لری سیلاخوری است. دورود از شهرهای صنعتی ایران است.

همچنین با رونق‌گیری اقتصاد شهر و عبور راه‌آهن سراسری از شهر، مهاجرت به شهر افزایش یافت. همچنین بزرگراه‌های شمال- جنوب و شرق به غرب از این شهر، دورود را در زمره شهرهای با حمل و نقل مناسب‌تری قرار داده‌است. دورود از شهرهای صنعتی ایران است. وجود کارخانه سیمان دورود، صنایع دفاع، صنایع غذایی گهر، کارخانه فارسیت، کرخانه قند و … در دورود باعث رونق‌گیری اقتصادی شهر شده‌است. این شهر همچنین از معادن سنگ زیادی برخوردار است که کارخانه‌های سنگبری و سیمان را تغذیه می‌کند. محصولات این کارخانه‌ها به استان‌های همسایه و نقاط مختلف کشور صادر می‌شوند. از نظر اماکن تاریخی و گردشگری در دورود می‌توان به پل تاریخی چالانچولان، قلعه رومیان، حمام تاریخی، قلعه تاریخی و گورستان روستای افراونده و … اشاره کرد. گفتنی است برخی آثار تاریخی دورود مربوط به دوره نو سنگی و عصر مس است.

هوای دورود