تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۲

کاردستی با نشانه ق

کاردستی با نشانه ق

در این ویدئو آموزش ساختن کاردستی قورباغه انگشتی را می بینید که برای آموزش صدای ق با کاغذ درست شده است. این کاردستی ارتباط معنا داری با حرف الفبای مورد نظر دارد. ساخت کاردستی آموزش حروف الفبا یکی از بهترین روش های آموزش الفبای فارسی به کودکان پیش دبستانی و اول دبستان است. آموزش حروف الفبا به کودکان می تواند بسیار شیرین باشد و شما می توانید با آموزش الفبا کودک خود را برای خواندن و نوشتن آماده کنید. در بسیاری از کودکان غریزه مهربانی با حیوانات وجود ندارد به همین دلیل ضروری است رفتار مناسب با حیوانات را به آن ها بیاموزیم. یکی از روش های نزدیکی و آشنایی با حیوانات ساخت کاردستی انگشتی آن ها می باشد بدین منظور با ساخت قورباغه انگشتی می توانید با نمایش عروسکی آموزش مهربانی با حیوانات را به کودک خود آموزش دهید. پس همین الان دست به کار شوید و با ساختن کاردستی قورباغه انگشتی صدای ق را به کودک خود آموزش داده و همچنین می توانید به وسیله ساخت کاردستی قورباغه انگشتی ساعاتی مفرح را همراه با کودکتان سپری کنید، علاوه بر این با ساخت این کاردستی می توانید کودکتان را با حیوان قورباغه آشنا کنید.

آموزش نشانه  ی ( قـ  ق )

پر کردن اوقات فراغت کودکان به صورتی صحیح و مفید، گاه از جمله کارهای سخت برای مادران است . یکی از فعالیت هایی که هم سودمند برای این زمانها و هم باعث افزایش قوه ابتکار کودکان می گردد، درست کردن کاردستی و کار با وسایلی مثل کاغذ، قیچی، خط کش و ... است.در اینجا سعی داریم چگونگی ساخت قایق کاغذی را به همراه تصاویر آن به شما آموزش دهیم.

کاغذ مستطیلی (A4 ) را  بردارید و به صورت آزاد و خلاقانه شروع کنید به نقاشی کشیدن یا رنک کردن آن و یا از کاغذ رنگی استفاده کنید.

کاغذ مستطیلی شکل را از وسط تا می کنیم. 

دو گوشه A و B را روی C تا می کنید.

گوشه  E و D را به سمت بالا تا می کنید.

گوشه های کناری را به سمت پایین تا می کنید.

گوشه های F و G را به سمت داخل بر روی هم قرار دهید.

گوشه های پائینی از پشت و رو به سمت بالا تا کنید.

گوشه های دو طرف را دوباره به سمت داخل بر روی هم قرار دهید.

دو گوشه بالایی را به سمت طرفین و به سمت خارج بکشید.

تنظیمات لازم برای حفظ تعادل قایق را انجام دهید. 

در ساخت قایق کاغذی خلاقیت خود را نشان دهید

کاردستی با نشانه ق